Sudrabas un Ždanokas pārstāvētās partijas iesniedz sarakstus Eiroparlamenta vēlēšanām

12 komentāri
Sudrabas un Ždanokas pārstāvētās partijas iesniedz sarakstus Eiroparlamenta vēlēšanām
KASPARS KRAFTS, F64 / ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Partijas turpina pieteikt kandidātus Eiroparlamenta vēlēšanām. Otrdien tos Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniedza jaunizveidotā mazo partiju apvienība “Atmoda”, kuras vēlēšanu “lokomotīve” būs bijusī Saeimas deputāte Inguna Sudraba. Savukārt Latvijas Krievu savienība, kura arī šodien iesniedza savu sarakstu, uzskata, ka spēs nopietni konkurēt ar Nilu Ušakovu (S). 

Nesen reģistrētā partiju apvienība “Atmoda” lielāko uzmanību līdz šim spējusi piesaistīt ar savu nosaukumu. Vairāki Atmodas laika līderi kritizējuši sīkpartiju projektu par mēģinājumu lēti sev piesavināt dziesmotās revolūcijas ideālus.

“Atmodu” dibinājušas partijas “Gods kalpot mūsu Latvijai” un Latvijas Kristīgo savienība, savukārt ar Sudrabas “No sirds Latvijai” noslēgts sadarbības līgums uz Eiroparlamenta vēlēšanām. Sudraba uzskata, ka Latvijas pārstāvji Briselē nav spējuši pierādīt, ka Briselē realizētā politika ir Latvijas interesēs, un sola to mainīt.

Kā otrais aiz Sudrabas “Atmodas” sarakstā būs Latvijas Kristīgo savienības priekšsēdētājs Mareks Raups, bet trešais Gints Gābers, kurš ir “No sirds Latvijai” valdes loceklis.

Savu sarakstu iesniegusi arī Latvijas Krievu savienība. CVK gan nemanīja nevienu no partijas saraksta līderiem, kuriem visiem ir pieredze Eiroparlamentā. Tie ir Tatjana Ždanoka, Aleksandrs Mamikins un Miroslavs Mitrofanovs. Krievu savienība nešaubās, ka trijotne izrādīsies “Saskaņai” un tās līderim Ušakovam.

Līdz otrdienai sarakstu iesniegušas desmit partijas no 16, kas plāno kandidēt. Jāatgādina, ka to vēl var paspēt izdarīt līdz ceturtdienai.

12 komentāri