Stūra māju gaida vairākus miljonus vērta rekonstrukcija

1 komentārs

Plāno rekonstruēt tā dēvētās Stūra mājas iekštelpas. Namu nākotnē varētu izmantot valsts iestādes. Tā šodien Saeimas Pieprasījumu komisijas sēdē norādīja Valsts nekustamo īpašumu vadītājs Mārtiņš Tols.

Pašlaik tā dēvētajai Stūra mājai jeb Tetera namam ir jauna fasāde un jauns jums, bet ēkas iekštelpās nepieciešami 8 līdz 9 miljonu eiro lieli ieguldījumi.

Stūra mājas projektēšanas uzdevumu plānots pabeigt šā gada septembrī, bet būvdarbi varētu noslēgties 2019. gada sākumā.

Cits jautājums – kas šajā namā uzturēsies. Esot uzrunātas vairākas valsts iestādes. Tomēr neviena no uzrunātajām iestādēm līdz šim nav izrādījusi interesi ievākties Stūra mājā. Tas, visticamāk, saistīts ne tikai ar ēkas traģisko vēsturi, bet arī praktiskākām lietām, piemēram, autostāvvietas neesamību.

Foto

Pašlaik saņemta atbilde tikai no Kultūras ministrijas, kas vēlas, lai ēkas pirmajā stāvā un pagrabā paliktu Okupācijas muzeja ekspozīcija Stūra māja. Nekustamajos īpašumos pieļauj, ka izstāde namā būs arī turpmāk.

Stūra mājas rekonstrukcijas uzdevumu plānots pabeigt septembrī, pēc tam notiks ēkas pārbūves tehniskā projekta izstrāde.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl