Stukāns: Prokuratūra jaunas telpas gaidīja 30 gadu

Pievienot komentāru
Stukāns: Prokuratūra jaunas telpas gaidīja 30 gadu
IVO BUTKEVIČS,TV3 ZIŅAS

Septembra sākumā ekspluatācijā nodota bijusī policijas ēka Rīgā, Aspazijas bulvārī 7, kura tagad ir pielāgota prokuratūras vajadzībām.

“Prokuratūra jaunas telpas gaidīja 30 gadu,” TV3 Ziņām sacīja ģenerālprokurors Juris Stukāns.

Vienlaikus viņš pauda cerību, ka atjaunošanu varētu gaidīt arī citas prokuratūras telpas, piemēram, galvenā Ģenerālprokuratūras mītne Kalpaka bulvārī un reģionālās iestādes.

Prokuratūras struktūrvienības, kas līdz šim atradās piecās dažādās Rīgas vietās, darbu jaunajā ēkā oficiāli sāks no nākamā gada.

Vēsturiskajai policijas ēkai tika stiprināti pamati, daļēji pārbūvēti starpstāvu pārsegumi, izbūvēts jauns jumts, inženiertīkli, uzlabota energoefektivitāte, ieviesta vadības un automatizācijas sistēma, pārplānotas telpas un labiekārtots iekšpagalms. Ēkas trešajā stāvā, pievienojot bēniņus, izbūvēta jauna konferenču zāle ar 200 sēdvietām.

Nams celts 1891. gadā pēc arhitekta Reinholda Georga Šmēlinga projekta. Autentiskā neorenesanses stilā tapusī ēka padomju okupācijas gados tika nodots milicijai, bet vēlāk policijas vajadzībām tā kalpoja līdz 2008.gadam.

Nams ir UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma objekta “Rīgas vēsturiskais centrs” un valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa “Rīgas pilsētas vēsturiskais centrs” daļa.