Studentiem Rīgā pietrūkst lētu un kvalitatīvu īres dzīvokļu

4 komentāri

Tuvojoties mācību laikam, daudzi studenti sākuši iekārtoties kopmītnēs un arī īrētos dzīvokļos. Problēma ir, ka vietu kopmītnēs trūkst, bet īrēt dzīvokļus studentiem ir par dārgu.

Šobrīd Lienes jaunajā dzīvesvietā, divistabu dzīvoklī Imantā, vēl notiek remontdarbi. Jau pēc divām nedēļām meitenei sāksies pirmais studiju gads Rīgas Stradiņa universitātē. Liene ir no Kuldīgas, un, kad bija jālemj par turpmāko dzīves vietu pēc iespējas tuvāk universitātei, viņa lēma par labu dzīvokļa īrēšanai, nevis kopmītnēm, jo tajā brīdī vietas studentu kopmītnēs jau bija aizņemtas.

Liene Daškevica
topošā RSU ergoterapijas studente

Galvenais bija tas, ka es jau četrus gadus nodzīvoju “kojās” Kuldīgā. Es sapratu, ka negribu dzīvot kopā ar vecākiem, tā brīvība jau ir iedota. Kā tas būs, ka pēkšņi sāc atpakaļ ar vecākiem dzīvot? Sapratu, ka pati gribu savu telpu, savu vietu.

Lienei kopā ar draudzeni dzīvokli augstskolai tuvākajā vietā izdevies atrast rekordātri, vien pāris dienu laikā. Tiesa gan, nāksies maksāt vairāk, nekā meitenes bija iecerējušas. Par divistabu dzīvokli renovētajā mājā Imantā viņām būs jāmaksā 290 eiro plus komunālie maksājumi ap 80 eiro. Cena, par kuru meitenes bija iecerējušas atrast dzīvokli, bija 250 eiro. Tomēr šādu piedāvājumu tirgū nav, un, ja kāds parādās, to izķer vien pāris stundu laikā.

Kristīne Dubane
“Ober-Haus” Dzīvojamo platību nodaļas vadītāja

Uz studentu šo summu, 250 eiro, ir grūti atrast. Lielākoties visās tās summas piedāvātas ir lielākas. Ir ļoti liels tukšums šajā segmentā, īrnieki stāv rindā.

Pietrūkst ne tikai lēto un kvalitatīvo dzīvokļu studentiem, bet arī dārgu un ekskluzīvu piedāvājumu starptautisko skolu tuvumā, kas varētu ieinteresēt ārvalstniekus. Šobrīd Rīga un tās apkaimē šādas skolas ir Ķīpsalā un Piņķos, tomēr šajos rajonos dzīvokļu pieprasījums būtiski pārsniedz piedāvājumu. Nekustamo īpašumu aģentūrās akcentē, ka šobrīd tieši starptautiskās skolas ir tās, kas ietekmē tirgu.

Kristīne Dubane
“Ober-Haus” Dzīvojamo platību nodaļas vadītāja

Ārvalstnieki meklē dzīvokli šeit ap 2-3 tūkstošiem eiro mēnesī, bet šis piedāvājums ir mazs un nekvalitatīvs, jo tās prasības, ko viņi prasa, ir daudz augstākas, ko mēs tirgū spējam piedāvāt.

Vietējo īrnieku pieprasītākie rajoni Rīgā joprojām ir pilsētas centrs, Teika un Āgenskalns.

TOP komentāri

 • Iveta Štrauhmane
  +4 +4 0

  Iveta Štrauhmane

  Netikai studentiem pietrūkst lēto īres dzīvokļu.Bet pašiem rīdziniekiem pietrūkst lētu un kvalitatīvu dzīvokļu.
 • Aiva Liakovičus
 • Janis Jersovs
  0 0 0

  Janis Jersovs

  Vai paši studenti ir gatavi strādāt kvalitatīvi par mazu algu???

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl