Strods un Zeihmanis atbrīvoti no policijas izolatora

1 komentārs
Strods un Zeihmanis atbrīvoti no policijas izolatora
EDIJS PĀLENS, LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šorīt no policijas izolatora atbrīvojis bijušo VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) valdes locekli Edgaru Strodu un uzņēmēju Armandu Zeihmani.

KNAB TV3 Ziņām paziņoja, ka Strodam un Zeihmanim piemērots aizdomās turēto statuss, tomēr netiek lūgts viņus paturēt apcietinājumā. Abiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi – aizliegums izbraukt no valsts un aizliegums tuvoties noteiktām personām.

KNAB iepriekš paziņoja, ka lietā ir aizturētas divas personas, kurām ir tiesības uz aizstāvību, tomēr to personības neatklāja. Zeihmanis patlaban ir apsūdzētā statusā arī tā dēvētajā “Daimler” kukuļošanas krimināllietā, kuru jau vairākus gadus skata Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa.

Zeihmanim apsūdzība “Daimler” krimināllietā uzrādīta par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanas lielā apmērā atbalstīšanu.

Jau ziņots, ka Strodu KNAB aizturēja otrdien. Tāpat KNAB pie Stroda veicis kratīšanu. Likums paredz, ka personu var aizturēt līdz 48 stundām. Ja persona tiek atzīta par aizdomās turēto, tad pēc nepieciešamības var piemērot drošības līdzekli. Bargākais drošības līdzeklis ir apcietinājums, par kura piemērošanu pēc izmeklētāja ierosinājuma lemj tiesa.

KNAB publiski paziņojis, ka biroja darbinieki otrdien veic neatliekamās kriminālprocesuālās darbības, tostarp ne mazāk kā 15 tiesas sankcionētas kratīšanas. Šādas darbības īstenotas, pamatojoties uz aizdomām par valsts amatpersonas izdarītiem iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem saistībā ar publisko iepirkumu organizēšanu ceļu būves nozarē un valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu neievērošanu.

1 komentārs