Strīķe: Puse rīdzinieku nav atbalstījuši pašreizējo Rīgas varu; opozīcija būs ļoti spēcīga

Komentāri

Astoņu gadu laikā ir bijuši lieli sasniegumi, bet izveidojies arī liels un garš kļūdu saraksts, tā Rīgas mērs Nils Ušakovs komentē to, ka “Saskaņas”/”Gods kalpot Rīgai” apvienība Rīgas domes vēlēšanās startējusi vājāk nekā cerēts. Tomēr pašreizējā Rīgas vara nemainīsies, jo Ušakova blokam ir izdevies pašvaldības domē nosargāt trauslu vairākumu. Citas ievēlētās partijas sola kareivīgu darbu no opozīcijas rindām.

Pēc vēlētāju aptauju datu paziņošanas vakar vakarā Latvijas Reģionu apvienības, ”Latvijas Attīstībai” vēlēšanu rezultātu gaidīšanas svinībās skanēja gaviles. Taču cerība, ka politiskajam spēkam varētu izdoties īstenot savu priekšvēlēšanu uzsaukumu ”Gāžam Nilu”, ar to saprotot Rīgas mēru Nilu Ušakovu, izrādījusies veltīga. Esošajai Rīgas varai – ”Saskaņas”/”Gods kalpot Rīgai” apvienībai – atkal izdevies iegūt vairākumu deputātu mandātu Rīgas domē. Tomēr Ušakova un Andra Amerika tandēma rezultāti ir krietni sliktāki nekā iepriekšējās vēlēšanās. Domē zaudētas septiņas vietas. Rīgas mērs atzīst, – rezultāti liecina, ka domes darbā ir bijušas kļūdas.

Rīgas vicemērs Ameriks jau atzīst – Rīgas varai strādāt ar 32 deputātu mandātiem no 60 – būs grūtāk nekā līdz šim. Ušakovs tikmēr pauž pārliecību, ka vara Rīgā būs stabila arī turpmāk.

Kamēr pašreizējiem Rīgas atslēgu turētājiem ir izdevies galvaspilsētas pašvaldībā saglabāt lai gan trauslu, bet vairākumu, tikmēr līdz šim domē nepārstāvētie politiskie spēki gatavojas kareivīgam darbam opozīcijā.

Enerģisku darbību sola politikas jaunpienācēja Juta Strīķe no Jaunās Konservatīvās partijas.

Arī Mārtiņš Bondars, kura pārstāvētā apvienība saņēmusi deviņas deputātu vietas, sola, ka jaunā Rīgas domes opozīcija būs daudz pamanāmāka nekā esošā, ko veido valdības partijas.

Tieši valdības partiju – ”Vienotības”, Nacionālās apvienības un Zaļo un zemnieku savienības – vājo sniegumu Bondars nosauc kā iemeslu tam, ka nav izdevies gāzt Ušakovu.

Ušakovs tikmēr pieļauj, ka ne visi aktīvie jaunie Rīgas domes opozicionāri tiešām paliks strādāt pašvaldībā, un tā vietā varētu izvēlēties kandidēt nākamā gada rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās. Vienlaikus Ušakovs uzsver, ka ir gatavs sadarbībai arī ar pārējiem domē ievēlētajiem politiskajiem spēkiem.

Fotoreportāža: pašvaldību vēlēšanas 2017

Foto: partijas Rīgā sagaida pašvaldību vēlēšanu rezultātus

Lasi vēl