Strīķe: Kriminālprocess jāsāk pret “oligarhu lietas” izbeidzējiem!

6 komentāri

“Mans vērtējums ir tāds, ka prasās atsevišķs kriminālprocess pret šīs lietas izbeidzējiem, pēc atsevišķas krimināllietas pret “oligarhu lietas” izbeidzējiem par nozieguma slēpšanu,” sarunā ar LNT Ziņām norāda bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietniece Juta Strīķe.

Viņa norāda, ka “tiesiskā valstī tā darīt nedrīkst”. Un saka, ka “nebrīnītos, ka idejiski lēmums par šīs lietas izbeigšanu ir dzimis kādās medībās”.

Juta Strīķe

Juta Strīķe

bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietniece

Runājot tieši – te nav pierādījumu trūkums, bet ir gribas trūkums šādas lietas izmeklēt. Tagad ir acīmredzami, ka visa tā sistēma, kas ir radusies – gan izmeklēšanas, gan prokuratūras sistēma -, ir gatava ar lielu entuziasmu vajāt jebkuru nabadziņu, bet tikko ir jāvēršas pret pie varas esošajiem, tad atradīsies 100 un viens aizbildinājums, kāpēc to nevar izdarīt, bet pēc būtības tas ir gribas trūkums.

“Bija jābūt tikai vēlmei, gribai un, protams, arī zināmai drosmei vērsties pret turīgiem cilvēkiem, pret cilvēkiem, kuriem ir arī politiska vara. Ja šādas gribas nav, tad to var saukt tikai par noziedznieku atbalstīšanu,” ir pārliecināta Strīķe.

“Var izmeklēt lietu kopā ar prokuratūru un meklēt, pirmkārt, tos pierādījumus un apstākļus, kas ir apsūdzoši, kas pierāda noziegumu. Var jebkuru darbību veikt – tai skaitā pratinot liecinieku – ar domu šo lietu izbeigt. Ja tavs virziens ir savākt vēl kādu liecību, kas palīdzēs izbeigt, tad tā nav izmeklēšanas iestāde, tas ir advokatūras iestādījums,” pauž Strīķe.

Viņa uzskata “šīs lietas izmeklēšanas bremzēšana un lietas izbeigšana, nevis tās rosināšana, ir politiski motivēta”.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl