Strīķe aicina publiskot visu Emša un Kļaviņa sarunu, kurā esot pieminēts arī Kučinskis

7 komentāri
Strīķe aicina publiskot visu Emša un Kļaviņa sarunu, kurā esot pieminēts arī Kučinskis
Foto: Kaspars Krafts, f64

Pretrunīga informācija turpina pienākt par skandalozo deputāta, “zaļzemnieka” Askolda Kļaviņa krimināllietu un premjerministra Māra Kučinska iespējamo lomu izmeklēšanas informācijas nopludināšanā.

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers atklājis daļu no KNAB ierakstītās sarunas starp ekspremjeru Induli Emsi un Kļaviņu, kurā Emsis partijas biedru brīdina par gaidāmajām nepatikšanām. Kalnmeiers apgalvo, ka Emsis un Kļaviņš nezināja par KNAB sākto kriminālprocesu par krāpšanos ar degvielas kompensācijām, bet nodarbojās ar pieņēmumiem.

“Ņemot vērā, ka publiski tika izteikts, ka informāciju ir nopludinājis premjerministrs un KNAB priekšnieks, saskaņojot ar izmeklētāju, man ir atļauts atklāt trīs sarunas fragmentus, kuri liecina, ka telefonsarunā viss notiek pieņēmumu formā, ka tiks uzsākts kriminālprocess. Nevienā vietā nav pateikts, ka tas jau ir uzsākts. Tas parāda tikai to, ka ne KNAB priekšnieks, ne Ministru prezidents izmeklēšanas informāciju nav nopludinājuši,” saka Kalnmeiers.

Kalnmeiera teikto gan apšauba bijusī KNAB priekšnieka vietniece, tagad Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) politiķe Juta Strīķe. Viņa apgalvo, ka ģenerālprokurors manipulē ar ierakstu, izraujot no konteksta atsevišķus Emša un Kļaviņa sarunas teikumus. Sabiedrībai netiekot atklāta sarunas epizode, kurā Emsis nepārprotami atsaucas uz Kučinski kā informācijas avotu.

“Pašus galvenos pierādījumus par to, ka Kučinskis ZZS sanāksmē ir izstāstījis KNAB izmeklēšanas plānus un kas ir fiksēti tajos materiālos, Kalnmeiers nestāsta. Proti, Emsis stāsta Kļaviņam, ka ir bijusi sanāksme, kurā piedalījās Kučinskis, un Kučinskis ir izstāstījis, kādi ir KNAB plāni un kas ir KNAB rīcībā. Tāpēc es aicinu, lai apstiprinātu manus vārdus, publiskot visu sarunu, nevis divus trīs vārdus, izraujot no konteksta,” norāda Strīķe.

Kalnmeiers TV3 Ziņām atteicās atklāt, vai tiešām Emsis sarunā ar Kļaviņu ir pieminējis premjerministru. Par visas sarunas publiskošanu esot jālemj KNAB izmeklētājam. Strīķe gan uzskata, ka tā ir aizbildināšanās, jo lieta ar sarunas ierakstu ir Ģenerālprokuratūrā. Ņemot vērā, ka tā atteicās ierosināt kriminālprocesu, tā varot pieņemt lēmumu par sarunas publiskošanu, lai noņemtu visas šaubas.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl