Strīds par Rail Baltica trasi Salacgrīvā turpinās: vienošanās arī šodien netiek panākta

3 komentāri
Strīds par Rail Baltica trasi Salacgrīvā turpinās: vienošanās arī šodien netiek panākta
FOTO: LETA ()

Šodien Salacgrīvā notika diskusija par Rail Baltica trases novietojumu Salacgrīvā. Diemžēl kompromiss netika atrasts, un katrs palika pie sava viedokļa. Diskusijā piedalījās Salacgrīvas novada domes, Satiksmes ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji.

Satiksmes ministrijas pārstāvji paziņoja, ka viņi virzīs uz valdību trases variantu, kas nešķērso Natura 2000 teritoriju, ja tiktu virzīts alternatīvais variants, kas pārkāpj vismaz trīs normatīvos aktus, varētu tikt zaudēti Rail Baltica trases izpētei atvēlētie četri miljoni eiro.

Salacgrīvas novada domes pārstāvji nesteidzās ar lēmuma pieņemšanu, viņi plāno vēl konsultēties ar vides speciālistiem.

Kā jau iepriekš vēstījām, vienā svaru kausā liktas unikālas dabas vērtības, otrā – iespēja attīstīt lauksaimniecību, – tā var raksturot strīdu par to, kur Salacgrīvas novadā virzīsies dzelzceļa līnija Rail Baltica.
Novada iedzīvotāji un pašvaldība atbalsta trases variantu, kas nepilna hektāra platībā šķērso dabas liegumu – Vitrupes ieleju, nevis otru, kas sašķeļ lauksaimniecības zemes.
Tādu viedokli pagājušajā nedēļā salacgrīvieši pauda arī īpaši sasauktajā novada domes ārkārtas sēdē. Tikmēr Vides pārraudzības valsts birojs akcentē, ka dzelzceļa virzība caur dabas liegumu vienkārši nav likumīga.
Ja trase tiktu virzīta caur Vitrupes ieleju, tiktu pārkāpti ne vien Latvijas, bet arī Eiropas normatīvie akti, jo šī ir arī Eiropas nozīmes aizsargājama dabas teritorija.

Plašāk par Rail Baltica trases novietojuma diskusiju Salacgrīvā TV3 Ziņās plkst. 19.00!