Strīds par “Lidl” loģistikas centru: būvvalde uzsver, ka atļauja izsniegta likumīgi

5 komentāri
Strīds par “Lidl” loģistikas centru: būvvalde uzsver, ka atļauja izsniegta likumīgi
VLADISLVS PROŠKINS, F64

Biedrība “Mikrorajons” plāno vērsties tiesā, lai apstrīdētu, iedzīvotāju ieskatā, prettiesiski izsniegtu būvatļauju zemo cenu lielveikalu tīkla “Lidl” loģistikas centra būvniecībai Ulbrokas ielā, savukārt Rīgas būvvalde par sacelto ažiotāžu pauž pārsteigumu, jo tiesa jau savulaik lēmusi, ka atļauja ir likumīga.

Biedrības pārstāvju ieskatā, būvatļauja izsniegta prettiesiski, jo pirms būvatļaujas izsniegšanas nav ievērotas sabiedrības līdzdalības tiesības, kā arī nav izvērtēta būvniecības ieceres iespējamā ietekme uz apkārtējo vidi. “Ņemot vērā nepieciešamo procesuālo un tiesisko darbību neievērošanu, apkaimes vietējo iedzīvotāju dibinātā biedrība “Mikrorajons” vērsīsies tiesā un apstrīdēs tehnisko noteikumu izsniegšanas likumību, uz kuru pamata ir izsniegta būvatļauja,” paziņojumā presei pauž pārstāvji.

Pēc viņu teiktā, “Lidl” loģistikas centram būs būtiska ietekme uz vidi un apkārtējo māju iedzīvotāju ikdienu, jo noliktavu apbūves laukums aizņems gandrīz 40 000 kvadrātmetru, neskaitot tehniskās palīgtelpas un ūdens rezervuārus.

Rīgas būvvalde TV3 Ziņām klātienē komentāru nevarēja sniegt, taču atbildēja rakstveidā, noraidot biedrības pārmetumus.

“Šobrīd nav augstākas iestādes lēmums vai tiesas spriedums, ar kuru būvatļauja būtu atzīta par prettiesisku. Lieta ir skatīta Administratīvajā rajona tiesā, kura atzina, ka būvatļauja tika izsniegta likumīgi, un pieteicēja pieteikums par būvatļaujas atcelšanu tika noraidīts. Par pirmās instances tiesas spriedumu pieteicējs iesniedza apelācijas sūdzību, un lieta šobrīd atrodas izskatīšanā Administratīvajā apgabaltiesā. Vienlaikus norādu uz šo – kamēr lieta, kurā tiek pārbaudīts minētās būvatļaujas tiesiskums nav izskatīta un par to nav stājies spēkā tiesas nolēmums, lietas dalībnieki, tai skaitā Būvvalde, nav tiesīgi izdarīt secinājumus par Būvatļaujas tiesiskumu,” skaidro Rīgas pilsētas būvvaldes Vadītāja biroja galvenā speciāliste Kristīne Bašķere.