Komentāri

Objekta teritorijā uzslieti žogi, un viens uz otru naidīgi glūn Valsts vides dienesta un Skonto būves noalgotie apsargi. Strīds starp Valsts vides dienestu un Skonto būvi ilgst jau vairākus mēnešus, un ir gana sarežģīts, juridiski piņķerīgs.

Būtība ir vienkārša – smeļot padomju laikā sagāztos toksiskos atkritumus, Skonto būve secinājusi, ka indīgās vielas ir krietni vairāk, nekā tas sākotnēji bijis minēts līgumā ar vides dienestu. Uzņēmēji pieprasīja papildu naudu, dienests atteicās maksāt, jo uzskatīja, ka līgums noslēgts par visu atkritumu izsmelšanu.

Vides dienests anulēja līgumu un pieprasīja, lai Skonto pamet teritoriju, lai tur nākotnē varētu strādāt cita firma, taču būvnieki atsakās to darīt. Tagad Vides dienests nonācis paradoksālā situācijā – Valsts dienests netiek ielaists piesārņotajā teritorijā. Policiju saukt neesot jēgas.

Satraucošākais ir tas, ka dīķi no jauna strauji pildās ar ūdeni, tādējādi iepriekš paveiktais darbs un tam iztērētie miljoni jau drīz var izrādīties bezjēdzīgi. Taču valsts iestāde, izrādās, absolūti bezspēcīga.

Skonto būves pusē stāv iespaidīgs džips – pie tā sabiedrisko attiecību speciāliste un slavenais advokāts Viktors Tihonovs. Oficiālu komentāru sniedz cits pārstāvis.

Skonto būve dīķus negrasās pamest līdz 15. novembrim, kad beigsies ar Vides dienestu noslēgtais līgums, kuru pats dienests gan jau sen uzskata par vairs spēkā neesošu.

Skonto būve gan negrasās pāri dīķiem pārvilkt norobežojošu segumu, lai pārtrauktu to pildīšanos – tam neesot vajadzīgo atļauju, un pretlikumīgi uzņēmums negrasoties rīkoties.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl