Streļčenoks pauž bažas par tiesu objektivitāti

0 Komentāru
Streļčenoks pauž bažas par tiesu objektivitāti
FOTO: LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) turpinās cīniņš starp biroja vadītāju Jaroslavu Streļčenoku un viņa kādreizējo vietniecei Jutu Strīķi. Priekšnieka piemērotos disciplinārsodus Strīķe pārsūdz, un līdz šim tiesā guvusi uzvaras. Streļčenoks gan negrasās padoties, un pauž bažas par tiesu objektivitāti.

Lai gan Strīķe vairs nav Streļčenoka vietniece, bet pilda krietni pieticīgāka amata uzdevumus, traģikomiskā cīņa biroja iekšienē nav mitējusies. Streļčenoks bija izdevis īpašu rezolūciju, ar kuru savai oponentei piemēroja pārvietošanās ierobežojumus, taču uzskatot, ka Strīķe šo rezolūciju pārkāpusi, izteica rājienu. Rīgas Centra rajona tiesa šonedēļ lēma, kā rājiens izteikts nepamatoti.

Strīķe no komentāriem atturējās, taču KNAB priekšnieks neslēpj, ka viņu izbrīna tiesas lēmumi, kas nu jau vairākkārt ir bijuši biroja vadībai nelabvēlīgi.

Bijušais tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš liek noprast, ka nebeidzamos tiesvedību procesus varētu izbeigt radikālas pārmaiņas KNAB personālsastāvā.

Bijušais KNAB priekšnieks Aleksejs Loskutovs gan uzsver, ka šādas tiesvedības ir svarīgas patiesības noskaidrošanā.

Kādreizējais Iekšlietu ministrs Jānis Ādamsons KNAB notiekošo vērtē ironiski, uzsverot, ka amatpersonu strīdus varētu izbeigt vien ar dzelžainas disciplīnas ieviešanu.

KNAB amatpersonu savstarpējās tiesāšanās rezultātā tiek tērēti iespaidīgi nodokļu maksātāju līdzekļi  – 5000 eiro KNAB Strīķei būs jāmaksā par piespiedu dīkstāvi –  laika posmu, kopš Streļčenoks viņu atlaida, līdz atjaunošanai darbā.

0 Komentāru