Streičs: Sveikt vīriešus Padomju armijas dienā ir tumsonība un kauns!

175 komentāri

Liekas absurdi – kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas pagājuši jau turpat 27 gadi, bet atrodas joprojām cilvēki, kuri Padomju armijas dienu jauc ar kādiem vīriešu svētkiem. Pat cenšas sveikt stiprā dzimuma pārstāvjus un aizvaino tos, kuri mācījušies vēsturi. Starp viņiem ir arī cienījamais kinorežisors Jānis Streičs.

23. februāri par Sarkanās armijas dienu pasludināja 1918. gadā. No 1946. līdz 1993. gadam to pārsauca, un visu okupācijas laiku arī Latvija bija spiesta svinēt Padomju armijas un Jūras kara flotes dienu. Tagad tā atkal pārsaukta. Krievijā 23. februārī godina “Tēvzemes aizstāvjus”.

Tāpēc nav skaidrs, ko īsti ar apsveikumu domā tās dāmas, kuras šai dienā apsveic latviešu vīriešus – arī tos, kuriem ar Padomju armiju nav nekāda sakara. Streičs to sauc par tumsonību un kaunu.

Viņš aicina pēc analoģijas Latvijas aizstāvjus sveikt Lācplēša dienā 11. novembrī. Tāpat savus vīrus, dēlus, tēvus, brāļus un kolēģus var sveikt arī Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) noteiktajā starptautiskajā vīriešu dienā, ko visā pasaulē atzīmē 19. novembrī.

VIDEO

TOP komentāri

 • vinnijs

  vinnijs

  Tad jau varbuut mums jaakaunaas arii par to ,ka esm straadaajushi KOLHOZAA? Varbuut atkal paies kaads laiks un atkal kaads nosodiis ka esam dziivojushi briivaa LATVIJAA? Ktram laikam ir savs .
 • Piemiņai...

  Piemiņai...

  23 februāris man ir piemiņas diena... Par tiem, kuri nepārnāca no PSRS armijas...
 • skorpions

  skorpions

  Katram savs dzīves ceļš un pieredze. Man arī personīgi tā ir svinama diena,tāpat kā vēl citas dienas,kas citiem var likties nesaprotams. Nevajag jaukt visur klāt politiku un savas personīgās intereses. Ja Streiča kungam ir kāds personīgs aizvainojums,tad tas ir tikai viņa subjektīvā darīšana. Nevajag runāt VISU vārdā,atbildēsim katrs par sevi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl