Streičam dāvana no dēla 80 gadu jubilejā – spieķis ar sudraba ērgļa galvu

0 Komentāru
Streičam dāvana no dēla 80 gadu jubilejā – spieķis ar sudraba ērgļa galvu
Foto: Kristīne Žilde-Krēvica

Izcilajam kinorežisoram Jānim Streičam šodien aprit apaļie 80 gadi. Tos viņš vakarā atzīmēs ar izstādes atklāšanu Pēterbaznīcā, bet vēl no rīta jubilārs apsveikumus pieņēma mājās.

Jānis Streičs dienu ir sācis agri un jau no pulksten 7:00 rītā pieņem apsveikumus. Sieva Vida uz galda izkārto gardumus, un no Skotijas ciemos atbraucis dēls Māris, kurš uzdāvinājis spieķi ar sudraba ērgļa galvu.

Gribam apsēsties un aprunāties ar jubilāru par sajūtām un pārdomām, taču mūs ik pa brīdim pārtrauc telefona zvani. Jautāts, vai nākamais gadu desmits uzliek jaunu atbildību, režisors atbild – katra diena to uzliek.

Jānis Streičs, kinorežisors:

Tas ir tāds sabiedrības nosacījums dalīt 5 vai 10 gados, bet katra diena jādzīvo kā pēdējā. Mēs jau nezinām, kad tā stunda pienāks. Katra diena ir pēdējā! (iezvanās telefons) – Hallo? Vai, Anitiņ, paldies, paldies…

Foto

 

Pateicības, ka dzīve savedusi kopā un radīts tik daudz neaizmirstamu filmu, kā arī vēlējumi labai veselībai un krāšņām svinībām Streiča virzienā burtiski plūst straumēm.

Šodien ir režisora īstā jubileja. Viņam aprit 80 gadu. Vakaru viņš sākotnēji bija plānojis pavadīt ģimenes lokā, savukārt sestdien lielo svinēšanu izvērst Latgalē – Rēzeknes koncertzālē Gors, bet… kurš Tev deva!

Kā balvu no Rīgas domes Streičs saņēmis iespēju izvietot savas gleznas Pēterbaznīcā, un to viņš nolēmis dalīt arī draugiem, pieaicinot arī citus māksliniekus. To izrādījies tik daudz, tostarp Džemma Skulme, Uldis Zemzars, Jāzeps Pīgoznis un citi, ka visiem teju, teju vietas pieticis.

Izstādi “Streičs un draugi” atklāj šovakar, bet apskatei tā būs pieejama divu mēnešu garumā. Arī pats jubilārs atzīstas, ka gandrīz vai gaida, kad svētki būs garām, jo, lai arī visu mīlēts un sveikts, jūtas no uzmanības jau nedaudz noguris.

Video

0 Komentāru