Komentāri
Straujuma: valstī manāmas hibrīdkara pazīmes, drošības iestādes tam ir gatavas
FOTO: LETA

Latvijas augstākās amatpersonas nobažījušās par drošības situāciju Latvijā un starptautisko saspīlējumu Ukrainas sakarā. Premjere atzīst, ka Latvijā ir manāmas atsevišķas hibrīdkara pazīmes, taču steidz mierināt iedzīvotājus, ka pašmāju drošības struktūras ir savu uzdevumu augstumos.

Līdz ar krīzi Ukrainā starptautiskajā sabiedrībā arvien biežāk izskan vārds ”hibrīdkarš”. Tā sauktie zaļie cilvēciņi, separātistu grupējumi, pseido pašaizsardzības vienības un masīvas propagandas kampaņas no Krievijas puses, attaisnojot teroristu aktivitātes, ir jauns drauds, kas Eiropu biedē arvien vairāk.

Ukrainas notikumi pierāda, ka šāds savienojums izrādījies pārsteidzoši efektīvs, nekontrolējams un bīstams. Par to pārliecināta arī premjere. Dažas hibrīdkara pazīmes esot vērojamas arī Latvijā.

Starptautiskajā sabiedrībā pamatīgas diskusijas izraisījis jautājums, vai Ukrainai vajadzētu piegādāt ieročus. Skaidrs, ka ilgstoši bez Rietumvalstu atbalsta Ukraina pretoties prokrieviskajam spiedienam nebūs spējīga, tomēr ieroču piegāde varētu radīt katastrofālas sekas, Krievijas dusmas un vispārējus kara draudus.

Uz jautājumu, vai ukraiņiem vajadzētu piegādāt ieročus, Valsts prezidents, kurš ir arī Bruņoto spēku virspavēlnieks, izsakās ļoti lakoniski.

Eiropā vadošais viedoklis ir noraidošs, proti, Eiropa nevēlas piegādāt Ukraiņiem ieročus. Lai rūpīgi analizētu drošības situāciju Latvijā, atbildīgo dienestu pārstāvji un valsts augstākās amatpersonas šopēcpusdien pulcējās Nacionālās drošības padomes sēdē.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl