Straujuma lēš, ka Latvija varētu uzņemt 200 bēgļus

Komentāri

Ministru prezidente Laimdota Straujuma paudusi viedokli, ka Latvija varētu uzņemt ap 200 bēgļu. Tikmēr robežsardze lēš, ka tuvāko gadu laikā strauji varētu palielināties to gadījumu skaits, kad imigranti no Vidusjūras reģiona Eiropā un Latvijā ieplūdīs nelegāli. Līdz ar lielajām bēgļu masām pamatīgi aktivizējušies nelegālie pārvadātāji, kas pelna iespaidīgu naudu.

Nesen Eiropadomē tika apspriests jautājums par ES dalībvalstu brīvprātīgu bēgļu uzņemšanu, tomēr konkrētu vienošanos līdz šim tā arī nav izdevies panākt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai gan Eiropa vēlas, lai Latvija uzņem ap 700 bēgļu, premjere Laimdota Straujuma ir pārliecināta, ka esam spējīgi uzņemt trīs reizes mazāku skaitu, proti, 200 bēgļu.

Straujuma gan akcentē, ka tas esot viņas personiskais viedoklis, un šāds skaitlis aprēķināts, pamatojoties uz formulu, kādu bēgļu jautājumā piedāvājuši igauņi.

Tikmēr Itālijas iedzīvotāji, kas spiesti uzturēt milzīgu imigrantu skaitu, kā arī regulāri glābt pārpildītās laivas no nogrimšanas, ir pārliecināti, ka arī pārējām Eiropas valstīm tomēr jāuzņemas solidāra atbildība un jāpalīdz atvieglot itāliešus no milzīgās imigrantu nastas.

Latvijas robežsargiem līdz šim vislielākās galvassāpes sagādājuši nelegālie imigranti no Vjetnamas – šogad tādi pieķerti vairāk nekā simts, taču starp nelegāļiem manāmi arī irākieši, afgāņi un arvien biežāk – sīrieši.

Jāpiemin, ka šogad nepilnu sešu mēnešu laikā pieķerti 136 nelegālie imigranti. Pērn visa gada laikā tie bijuši 139, tātad šis gads, visticamāk, noslēgsies ar rekordlielu migrantu skaitu.

Lasi vēl