Straujuma: Latvijas neatkarība nav pārdodama

Komentāri
Straujuma: Latvijas neatkarība nav pārdodama
Foto: LETA

“Latvijas neatkarība nav pārdodama,” tā, komentējot Lietuvas prezidentes Daļas Grībauskaites izteikumus, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma”, teica Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Straujuma, komentējot kolēģes teikto, ka Latvijas politiķi saņēmuši priekšlikumu lētākām gāzes piegādēm apmaiņā pret izstāšanos no NATO, teica, ka ir runājusi ar Gribauskaiti, kura neesot atklājusi ne politiķu vārdus, ne šīs informācijas avotu.

Ne Straujumas, ne Ārlietu ministrijas rīcībā neesot ziņu, ka Latvijas politiķi būtu runājuši ar Krievijas pārstāvjiem, apspriežot izstāšanos no NATO.

“Desmit gadus esam Eiropas Savienībā (ES) un NATO. Neredzu pamatu runāt, par Latvijas virziena maiņu,” uzsvēra Straujuma.

Jau ziņots, ka Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Artis Pabriks (V) iepriekš pauda, ka Krievijas lētākas gāzes vai naftas piedāvājumi varētu tikt veikti zondēšanas nolūkos.

“Krievijas izteiktie piedāvājumi nebūs oficiāli. Tie ir vai nu provokatīva rakstura, vai veikti zondēšanas nolūkos,” uzskata Pabriks. “Mēs jau to redzējām valodas jautājumā. Krievija ir pierādījusi, ka aktīvi seko līdzi sabiedriskajam viedoklim Baltijā, un cenšas ietekmēt to, izmantojot masu saziņas līdzekļus,” teica politiķi.

Lasi vēl