Straujuma: Dombrovskim ir labas izredzes saņemt interesējošo amatu

Komentāri

Latvijas izvirzītajam kandidātam Valdim Dombrovskim ir lielas izredzes iegūt Latviju interesējošo eirokomisāra amatu finanšu un ekonomikas blokā, LNT raidījumā “900 sekundes” pauda Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Visas valstis lūgtas kandidātus izvirzīt līdz nākamās nedēļas beigām, un tad jaunievēlētais Eiropas Komisijas vadītājs Žans Klods Junkers varēs pieņemt attiecīgos lēmumus, skaidroja premjerministre.

Portāls “Skaties.lv” jau vēstīja – pirms pāris mēnešiem, kad Ž. K. Junkers bija vizītē Latvijā, viņš solīja, ka gadījumā, ja kļūs par Eiropas Komisijas prezidentu, Valdim Dombrovskim garantēts ”nopietns eirokomisāra portfelis”, jomā, kuru viņš pārvalda vislabāk – finanses un ekonomiku.

Eirpadomes sanāksmē Briselē bez vienošanās ir beigušās sarunas par divu nozīmīgu Eiropas Savienības amatu sadali. Eiropas Savienības līderi par tiem atkārtoti lems tikai pēc pusotra mēneša – 30. augustā.

Līdzšinējais Eiropadomes prezidents Hermans van Rompejs un Eiropas Augstā pārstāve ārlietās Ketrīna Eštone no amatiem atkāpsies novembrī. Tieši augstā pārstāvja ārlietās atrašanu daudzi uzsver kā būtiskāko darbu, lai pēc tam nokomplektētu pārējo komandu. Iepriekš par galveno kandidāti šim amatam uzskatīja  Itālijas ārlietu ministri Federiku Mogerīni, taču pirms samita pret viņas kandidatūru asi iebilda Polija un Baltijas valstis. Tās pārmeta Mogerīni pārlieku draudzīgo attieksmi pret Krieviju.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl