Komentāri
Straujuma: Alternatīva gāzes vada izbūve caur Poliju un Lietuvu izbeigs Latvijas enerģētisko atkarību
FOTO: LETA

Lēmums par finansējumu alternatīva gāzes vada izbūvei caur Poliju un Lietuvu un projekta realizāciju ir ārkārtīgi būtisks Latvijai, jo tas izbeigs valsts enerģētisko atkarību un radīs reālu alternatīvu gāzes piegādēm, paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem norāda premjerministre Laimdota Straujuma (V).

Arī ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP/V) pievienojas Straujumas teiktajam. “Latvija pašlaik atrodas uz “enerģētiskās salas”, mums ir pieeja tikai vienam gāzes vadam, un reģionālais starpsavienojums ir vienīgais reālais risinājums, kas sniegs enerģētisko neatkarību,” akcentē ministrs.

Amatpersonas atgādina, ka šovasar Eiropas Enerģētikas regulatoru sadarbības aģentūra (ACER) pieņēma lēmumu par izmaksu sadalījumu starp projekta dalībvalstīm par alternatīvā gāzes vada izbūvi caur Poliju un Lietuvu.

Projekta īstenošana tiek plānota līdz 2019.–2020.gadam, un saskaņā ar ACER lēmumu pēc projekta realizācijas Polija saņems 85,5 miljonus eiro, no kuriem 54,9 miljoni būs jānomaksā Lietuvai, 29,4 miljoni eiro – Latvijai un 1,5 miljoni eiro – Igaunijai.

Lai uzlabotu enerģijas infrastruktūru, finansēšanai no Eiropas Savienojuma instrumenta līdzekļiem tika iesniegti vairāki kopējas intereses projekti. AS “Augstsprieguma tīkls” iesniedza finansēšanai no Eiropas Savienojuma instrumenta divus projektus – “Latvijas-Igaunijas 3. starpsavienojums” un “Kurzemes loka 3. kārta”.

Savukārt AS “Latvijas Gāze” iesniedza projektu, kas paredz Inčukalna pazemes gāzes krātuves modernizāciju, tostarp Lietuvas pārvades sistēmas operators pieteica gāzes vada Klaipēda-Kimenai paplašināšanu, kas arī ļaus Latvijai nepieciešamības gadījumā saņemt vairāk gāzes no Klaipēdas sašķidrinātās dabasgāzes termināļa.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl