Komentāri

Jau pēc nedēļas Rīgā notiks viens no lielākajiem un nozīmīgākajiem pasākumiem sporta dzīvē. Rīgas maratons ik gadu pulcē tūkstošiem skriešanas entuziastu un arī atbalstītāju. Pasākums ir kļuvis par nozīmīgu notikumu ne vien pašmāju kalendārā, bet arī plašākā mērogā kā viens no 50 svarīgākajiem maratoniem pasaulē. Turklāt tajā piedalās ne vien ārvalstu viesi, bet arī ārzemju diplomātiskā korpusa pārstāvji no Latvijas. 

Ungārijas vēstniece Latvijā Adriena Millere skriešanai izvēloties ērtus un jau labi ievalkātus apavus. Viņa skrienot jau daudzus gadus. Saspringtajā kalendārā skriešanai var atvēlēt vidēji 2 reizes nedēļā, kuru laikā mēro 6 līdz 10 kilometrus. Arī ceļojot viņa vienmēr ņem līdzi sporta tērpu un apavus, jo tā var iepazīt nepazīstamas pilsētas no pavisam cita skatupunkta.

Vēstniece jau otro reizi piedalās arī Lattelecom Rīgas maratonā. Viņa atzīstas, ka no oficiālām pieņemšanām dažkārt aizsteidzas prom ātrāk ar nodomu, lai dotos paskriet. Rīga atšķiroties no citām pilsētām, kur viņai bijusi izdevība skriet.

Tikmēr Zviedrijas vēstnieks ir skrējējs ar 20 gadu stāžu. Arī viņš cenšas skriet regulāri. Strādājot Afganistānā to nācies darīt pat militāro nometņu teritorijās. Hendriks Landerholms novērojis, ka līdzīgi kā Zviedrijā arī Latvijā interese par sportu pēdējos gados jūtami pieaugusi.

Atšķirībā no savas kolēģes zviedrs skriešanas laikā nedomā par apkārtējo vidi, bet vairāk par darbu un jaunām idejām. Dalība maratonā ir kļuvusi par kolektīvu pasākumu, jo vēstniecību pārstāv vēl 3 skrējēji. Viens no tiem Latvijā vairs nestrādā, bet uz maratona laiku speciāli atgriezīsies.

Ja 2007.gadā Rīgas maratonā piedalījās vien aptuveni 100 ārzemnieku, tad 10 gadu laikā šis skaits ir ievērojami izaudzis. Un šogad Rīgas ielās dažādās distancēs skries jau ap 3 tūkstošiem ārzemju viesu.

Maratona organizatori ārzemnieku pieplūdumu salīdzina ar eksploziju. Aktīvāki likumsakarīgi ir tuvākie kaimiņi.

Patlaban Starptautiskā vieglatlētikas federācija Rīgas maratonam piešķīrusi bronzas kvalifikāciju un tas atzīts par vienu no 50 pasaules maratoniem. Šis ir nozīmīgs rādītājs, kas Rīgu izceļ daudzu citu Eiropas valstu vidū.

Aptaujas dati liecina, ka maratona ārzemju dalībnieki Latvijā paliek vidēji 3 naktis turklāt līdzi ņem vēl 1 vai 2 personas. Šogad maratona organizatori pirmo reizi vērtēs un mēģinās aprēķināt arī ārzemnieku ekonomisko devumu pilsētai maratona laikā.

Lasi vēl