Komentāri
Straujais atkusnis padarījis slidenas ietves, gājējiem jāuzmanās arī no krītošām lāstekām
Jānis Zariņš, TV3 ziņas

Atkusnis Rīgu sasniedza vakar, tomēr izteikta sniega un ledus kušana sākās šodien. Tā kā zeme vēl ir sasalusi, tad slapjums piesalst, padarot ietves ļoti slidenas. Vienlaikus no jumtiem krīt lāstekas un sniega blāķi, kas apdraud gājēju veselību.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša akcentē, ka lielākais traumu skaits līdz šim saistīts tieši ar nenotīrītām ietvēm: Šajā ziemā janvāra laikā ir aptuveni 90 cilvēki, pie kuriem esam izsaukti. Uz sabiedriskām vietām, kur slidenuma dēļ tie paslīdējuši un guvuši traumas. Traumas ir diezgan tipiskas šādām situācijām – tie ir roku un kāju lūzumi, tās ir atsevišķos gadījumos galvas traumas, ir bijuši arī smagāki gadījumi, kad ir gūžas kauli lauzti vai gūta mugurkaula trauma”. Bukša norāda, ka pie traumām lielākoties ir vainīgi paši gājēji, kas ignorē brīdinājuma zīmes vai ir neuzmanīgi: ”Cilvēkiem jābūt ļoti modriem, ejot ārā uz ielas. Ir jāpamet skats arī uz augšu. Faktiski ir jāsargā sevi, jo, kā mēs redzam, arī pēc savas prakses, tad dažkārt cilvēki pat neievēro izliktās drošības zīmes un iet tām pāri riskējot, ka tajā brīdī augšā kāds tīra jumtu.”
Rīgas dome gan akcentē, ka atbildīgie dienesti netīrītās ietves un jumtus cenšas pamanīt un vēršas pie īpašniekiem, lai tie briesmas novērš. Pašvaldības izpilddirektora preses sekretārs Uģis Vidauskis norāda, ka pārkāpumu skaits strauji pieaudzis līdz ar atkušņa iestāšanos: ”Problēma ar nenotīrītiem jumtiem un ietvēm pilsētā ir. Pagājušajā nedēļā vien administratīvā inspekcija un pašvaldības policija sastādījusi apmēram 300 pārkāpumu protokolus. Loģiski, ka pie šādas kušanas šajās dienās šie protokoli noteikti kļūs aizvien vairāk.” Pēc Vidauska teiktā, vecpilsētā lielākās problēmas sagādā tieši nenotīrītie jumti, jo daudziem no tiem ir sarežģītas konstrukcijas, kurā uzkāpt var tikai alpīnisti. Sods par nenotīrītu jumtu fiziskām personām ir līdz 350 eiro, savukārt juridiskām personām 1400 eiro. Vidauskis teic: Tie ir maksimālie sodi, bet līdz tiem mēs nonākam diezgan reti. Šobrīd praktiski pietiek ar brīdinājumu. Ja īpašnieks tiek brīdināts, tad tas reaģē un mēģina visu ātri izdarīt.”
Rīgas Satiksmes departaments tikmēr vērš uzmanību uz peļķēm, kas atkušņa dēļ vietām ir ļoti lielas. Visbiežāk peļķes veidojas vietās, kur nav kanalizācijas sistēmas. Uz vairākām ielām pat nosūtītas ūdens atsūknēšanas automašīnas.

Video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl