4 komentāri

Vairumā gadījumu, ja kāds zina, ka gaidāma gulēšana slimnīcā, ir uzskats, ka sestdien, svētdien uz turieni doties nav vērts – tāpat nekas nenotiek. Pēdējā laikā mediķi ir sākuši šo stereotipu noliegt, ar domu, ka tās ir padomju laika paliekas un mūsdienās slimnīcā pieejama viskvalitatīvākā ārstēšana arī brīvdienās. Diemžēl kāda sieviete Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā saskārusies ar ārstu nolaidību, kuras rezultātā zaudējusi vīru.

Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā 40 gadus vecajam Jevgēņijam tika veikta plānveida sirds operācija Dienu pēc operācijas, kas iekritusi sestdienā, dežūrējošais ķirurgs un medmāsa veica it kā vienkāršu procedūru, kuras laikā bija jāizņem operācijas laikā ievadītās drenāžas caurulītes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Es biju gaitenī. Tā kā palāta bija atvērta, es izdzirdēju medmāsu kliedzienus – ātrāk, ātrāk. Es ieskrēju palātā ieraudzīju šausmīgu skatu – uz visām pusēm šļācas asinis. Ārsts spiež ciet manam vīram asiņojošo brūci, ar ko vien iespējams. Nāk asinis,” stāsta Jevgēņija sieva.

Pēc tam vīrs aizvests uz operāciju zāli. Larisa, ticot medmāsu solījumiem, ka nekas ārkārtējs nav noticis, savu vīru pie operācijas zāles gaidījusi stundu.

”Pēc stundas es ieraudzīju, ka skrien sieviete. Skrienot velk nost drēbes. Meklē čipu, ar ko atvērt zāles durvis. Visu darot ar trīcošām rokām. Tad es sapratu, ka ir kaut kas nopietns. Kad izvilka caurulītes, sanāca tā, ka viena ir piesūkusies pie sirds aizmugurējās sieniņas. Iznāk tā, ka viņi izrāva gabalu sirds un sākās sirds asiņošana,” stāsta sieviete.

Pēc atkārtotas sirds operācijas Jevgēņijs nodzīvojis vēl tikai četras dienas. Larisai nav pretenziju ne pret ārstiem, ne pret pārējo personālu, kuri izdarījuši visu, kas viņu spēkos. Pretenzijas ir pret sistēmu, kas valda Stradiņu slimnīcā brīvdienās.

”Pēc tam izrādījās, ka nav uz vietas speciālistu, kas var pieslēgt mākslīgo asinsriti. Tieši tas būtu glābis dzīvību. Es vienkārši pajautāju: kāpēc. Ārsts atbildēja, ka kopš kaut kāda laika tā ir. Ja mani būtu brīdinājuši, ka slimnīcā brīvdienās nav konkrēto speciālistu, mēs piedāvājam jums iespēju apmaksāt pašai. Es apmaksātu,”  norāda sieviete.

Stradiņa slimnīca ir noslēgusi līgumu ar Nacionālo veselības dienestu par valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu.

”Ja pacientam ir nepieciešama mākslīgā asinsrite, tad medicīnas iestādei tas ir jānodrošina,” norāda Nacionālā veselības dienesta pārstāve Evija Štālberga.

Slimnīcā šobrīd esot uzsākta padziļināta šā gadījuma izmeklēšana.

Vairāk par nolaidību Stradiņa slimnīcā skaties pievienotajā video!

TOP komentāri

  • Lošiem
  • vnk es
    0 0 0

    vnk es

    Man patïk, kad kāds izsaka viedokli par problému, tad káds gudrītis vienmér pasniedz pareizrakstības stundas. Izsaku līdzjūtïbu!
  • Nu re

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl