Stradiņa slimnīcas valdei izsaka neuzticību; Saeimas komisija lūdz VM izvērtēt valdes locekļu atbilstību amatam

1 komentārs
Stradiņa slimnīcas valdei izsaka neuzticību; Saeimas komisija lūdz VM izvērtēt valdes locekļu atbilstību amatam
PSKUS valdes priekšsēdētāja Ilze Kreicberga. (PAULA ČURKSTE, LETA)

Otrdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas slēgtajā sēdē komisijas priekšsēdētājs Andris Skride (AP) izteica neuzticību Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) valdei.

Skride arī uzdeva Veselības ministrijai izvērtēt PSKUS valdes atbilstību amatam.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja rīcībā esot informācija par vairākiem gadījumiem, kad PSKUS vērsušies vairāki pacienti ar akūtiem gadījumiem, kuros uzreiz bijusi nepieciešama steidzama rīcība, piemēram, operācija, taču pacientiem nācies gaidīt dienu vai pat nedēļu, jo priekšroka dota plānveida operācijām.

Daži no šiem gadījumiem jau tiekot izvērtēti citās institūcijās.

Skride arī norāda, ka PSKUS valde esot zinājusi par šiem gadījumiem, tāpēc Saeimas komisijas vadītājs uzskata, ka ir jāatceļ valde no turpmāko pienākumu veikšanas. Tiesa gan, Skride neminēja, vai nepieciešams atbrīvot visu valdi, vai arī tikai tās vadītāju, vai kādus konkrētus valdes locekļus.

Tikmēr PSKUS valdes priekšsēdētāja Ilze Kreicberga uzskata, ka valdes izvērtēšanai nav pamatojuma, nav redzamu iemeslu, kāpēc valde būtu jāatstādina. Viņa TV3 Ziņām arī piebilda, ka brīdī, kad konstatēti Skrides pieminētie gadījumi, viņa nav bijusi PSKUS valdes priekšsēdētājas amatā. Kreicberga noliedz, ka slimnīcā vispār kas tāds noticis.