Stradiņa slimnīcas jauno korpusu tapšana – jaunu skandālu ēnā

Pievienot komentāru
Stradiņa slimnīcas jauno korpusu tapšana – jaunu skandālu ēnā
LETA

Par Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa otrās kārtas celtniecību tomēr sludinās jaunu iepirkumu, bet projektu varētu pabeigt tikai līdz 2023. gadam.

Tā šodien norādīja veselības ministre Anda Čakša, kura vakar no amata atbrīvoja par jaunā korpusa būvniecību atbildīgo Stradiņa slimnīcas valdes locekli Normundu Štālu. Ministre akcentē, ka Štāla aprēķinos slimnīcas korpusa būvniecības izmaksas bijušas pārāk dārgas.

Lai saņemtu Eiropas fondu finansējumu projektam, būvniecība jāpabeidz līdz 2023. gadam. Čakša sacīja, ka plānots iekļauties šajā termiņā.

“Ja man vienīgais risinājums tiek piedāvāts samazināt kvadrātmetru skaitu, nevis izmaksas uz kvadrātmetru, un nespēj definēt, kas tad skaidri būs un kādā kvalitātē mēs šo ēku būvējam, tad neredzu, kā šo jautājumu varam risināt, jo termiņi tiešām iet uz priekšu,” norāda Čakša.

Finanšu ministrijā LNT Ziņām norādīja, ka no Veselības ministrijas tiek gaidīti precīzi aprēķini par otrās kārtas izmaksām. Jaunā korpusa otrajā daļā atradīsies Neatliekamās medicīnas centrs un operāciju zāle. Tikmēr korpusa pirmo daļu plānots pabeigt nākamgad.

Video