Komentāri

Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniekiem draud jaunas nepatikšanas, Patērētāju tiesību aizsardzības centram (PTAC) ir aizdomas par būvniecībā izmantotiem neatbilstošiem būvmateriāliem. Vai tās apstiprināsies, būs zināms jau drīz, tikmēr neatbilstības konstatētas arī citās sabiedriski nozīmīgās būvēs.

Pārbaudot topošos veikalus, mācību iestādes un desmitiem citu ēku, kuras apmeklēs liels daudzums cilvēku, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs pagājušā gada laikā konstatējis neatbilstības katram trešajam no izmantotajiem būvizstrādājumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šogad pārbaudes turpinās un tajā skaitā ir radušās aizdomas, ka neatbilstoši būvizstrādājumi tiek izmantoti arī bēdīgi slavenajā Stradiņu slimnīcas jaunbūvē.

Darbi Stradiņu slimnīcas jaunbūvē līdz aprīlim apturēti, jo konstatētas daudzas rupjas kļūdas būvniecībā, kā dēļ daļu jaunceltnes var nākties nojaukt. Taču ar to būvnieku nedienas nebeidzas – ir aizdomas par atsevišķu būvmateriālu neatbilstību

Pie pirmajiem secinājumiem PTAC varētu nonākt pēc mēneša. Ja apstiprināsies ekspertu aizdomas, tas nozīmēs, ka būvnieki nav zinājuši, kādus materiālus iebūvē nesošajās konstrukcijās un vai tie atbilst projekta prasībām.

Līdzīgus pārkāpumus, pārbaudot ekspluatācijas īpašību deklarācijas, centrs pērn konstatējis daudzos citos objektos Rīgā. Satraukumu pauž arī nozares ministrija.

Pērn astoņos objektos slodzi nesošo konstrukciju savienojumu vietās izmantotas nepiemērotas skrūves. Vēl vairākās būvēs iebūvētas metāla konstrukcijas, kurām nav veikta atbilstoša novērtēšana. Šie pārkāpumi liecina par bīstamu kokteili – formāla attieksma pret dokumentiem, vēlme vairāk pelnīt un joprojām katastrofāli zemais izglītības līmenis. To atzīmē arī būvuzraugs ar 20 gadu pieredzi.

Situācija būvniecības nozarē uzlabojas, tomēr vēl nepietiekami. Lai patērētājus un būvniecības procesā iesaistītos informētu par būvmateriālu pareizu izvēli, PTAC tagad sācis arī skaidrojošu kampaņu – Esi gudrs – Būvē droši.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl