Komentāri
Stradiņa slimnīcas būvnieki, iespējams, patvaļīgi aizpildījuši plaisas
FOTO: LETA

Lai varētu turpināt būvdarbus Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas energoblokā, būvniekiem Rīgas būvvaldē jāiesniedz arī risinājums, kā novērst ūdens sūkšanos pagrabā, sociālajā tīklā twitter norādījis būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Vircavs paskaidroja, ka ūdens uzkrāšanās pagrabā ietekmē radītais mitrums var izraisīt koroziju un nevar izslēgt tās negatīvu ietekmi uz būvobjekta pamatiem kopumā, tādēļ šī ir viena no problēmām, kas jānovērš pirms būvdarbu atsākšanas. Būvvaldei arī ir aizdomas par nepareizu hidroizolācijas tehnoloģiju, paskaidroja Vircavs.

Tāpat viņš uzsvēris, ka “jau 13.martā būvvalde Stradiņa slimnīcas objekta 1.blokā konstatēja patvaļīgu plaisu aizpildīšanu pārseguma nesošo siju un sienas savienojuma mezglā”. Kā skaidroja būvvaldē, minētās plaisas konstatētas arī iepriekšējās apsekošanās, šajā gadījumā būvnieki izvēlējušies tās patvaļīgi aizpildīt bez saskaņošanas ar būvvaldi, šādi neievērojot attiecīgo procedūru.

Novēršot attiecīgās nepilnības, būvvalde varēs atļaut atsākt darbus slimnīcas A korpusa jaunbūves 6.blokā un energoblokā. Par atļauju atsākt darbus visā jaunajā korpusā būvvalde lems pēc pilnas dokumentācijas saņemšanas. Tā būvniecības dalībniekiem jāiesniedz līdz 1.aprīlim.

Kā ziņots, Rīgas pilsētas būvvaldē 11.martā saņemts SIA CMB iesniegums ar būves karkasa ekspertīzes atzinumu Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas A korpusa jaunbūves 6.blokam un energoblokam Pilsoņu ielā 13, pastāstīja būvvaldes pārstāve Jūlija Samuilova.

Portālā pietiek.com ir publicēts SIA CMB būvvaldē iesniegtais atzinums. Tajā teikts, ka ēkas karkasa apsekošanas laikā atklātie defekti neietekmē ēkas noturību un stabilitāti un tiek rekomendēts ēkā atsākt būvdarbus un steidzamības kārtībā novērst atklātos defektus, lai izvairītos no tālākas konstrukciju bojāšanas. Tāpat CMB norāda, ka, ņemot vērā, ka būvdarbi objektā ir apturēti un ēkas ir dažādās būvniecības stadijās, kopējo ēku būvdarbu atbilstību normatīvo aktu prasībām var noteikt tikai pēc attiecīgo būvdarbu pabeigšanas.

Atzinumā arī uzsvērts, ka, lai izvairītos no tālākas konstrukciju bojāšanas, nepieciešams sakārtot būvdarbu izpilddokumentāciju atbilstoši pašlaik spēkā esošiem normatīvajiem aktiem.

Saņemtie dokumenti pašlaik tiek izvērtēti, bet līdz 1.aprīlim būvniecības dalībniekiem būvvaldē jāiesniedz pilna dokumentācija par jaunā korpusa ekspertīzes atzinumu saistībā ar objektā konstatēto deformāciju novēršanas pasākumiem. Visus dokumentus izvērtējot, būvvalde varēs pieņemt lēmumu saistībā ar atļaujas izsniegšanu būvdarbu atsākšanai, informēja Samuilova.

Būvvaldē pašlaik ir iesniegta arī būvobjekta būvkonstrukcijas daļas izpilddokumentācija.

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa būvniecības dalībnieki vērsušies Rīgas pilsētas būvvaldē ar lūgumu pagarināt atzinuma par objektā konstatēto deformāciju novēršanas pasākumiem iesniegšanas termiņu līdz 1.aprīlim.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl