Stradiņa slimnīcas auto iepirkuma konkursā cerības uzvarēt ir tikai vienam konkrētam modelim

Komentāri
Stradiņa slimnīcas auto iepirkuma konkursā cerības uzvarēt ir tikai vienam konkrētam modelim
FOTO: Toyota

Laikā, kad veselības ministrs pieteicis karu izšķērdībai valsts lielajās slimnīcās, Paula Stradiņa slimnīca rīko visnotaļ īpatnēju automašīnu iepirkuma konkursu. Tā nolikums izstrādāts, lai cerības uzvarēt tajā ir tikai vienam konkrētam auto modelim. Slimnīca gan pārmetumus izšķērdībā noliedz.

Kāds skatītājs Tv3 Ziņām uzdeva jautājumu – kādēļ Stradiņu slimnīcai nepieciešama tik glauna automašīna?

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iepirkumā līdz pat smalkākajai detaļai izklāstīts, kādam jābūt auto, ko slimnīca vēlas iegādāties līzingā. Vismaz 5,0 collu skārienjūtīgs ekrāns, perforētas ādas salons, atpakaļskata kamera un tā tālāk. Iepazinies ar iepirkuma tehnisko specifikāciju, auto eksperts Normunds Avotiņš gan atzina – pieejamas arī dārgākas automašīnas.

Tomēr ekspertam radās aizdomas par ko citu – iepirkums varētu būt rakstīts tā, lai atbilstu konkrētam auto modelim.

Auto eksperts Normunds Avotiņš

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Ir tādi daži elementi, kas norāda uz automobili Toyota Avensis, un dažas sadaļas izskatās ir paņemtas viens pret vienu no Toyotas piedāvājuma. Un tas ir, piemēram, daudzie SRS drošības spilveni un arī formulējumi, teiksim, kā varētu izskatīties automašīnas interjers, teiksim, ādas sēdekļi, perforēta ādas apdare un tā joprojām.

Avotiņš gan aizrāda, ka par taupību slimnīca nav īpaši satraukusies. Tās izstrādātajai specifikācijai atbilst tikai vislabākās komplektācijas Toyota Avensis modelis, kas varētu maksāt aptuveni 30 000 eiro.

Šādas , bet nedaudz vienkāršāk aprīkotas automašīnas var iegādāties arī zem 20 tūkstošiem.

Jāpiebilst, ka, kaut gan iepirkuma specifikācija tika sastādīta Stradiņa slimnīcā, oficiāli konkursu rīko Bērnu slimnīca, kā centralizētā iestāde. Tajā bez kavēšanās atzīst – šis iepirkuma konkurss tiešām nav izticis bez problēmām.

Pārstrādātais konkurss gan rezultātus nav īpaši mainījis – tāpat visas līzinga kompānijas piedāvājušas tikai Toyota Avensis, jo citas specifikācijai atbilstošās automašīnas ir stipri dārgākas, un līdz ar to – automātiski tajā zaudētu.

Tikmēr šis iepirkums izsaucis arī Veselības ministrijas interesi. Tā gan pagaidām mašīnas iegādi nekomentē, jo galīgais lēmums par tā iepirkuma konkursu vēl nav pieņemts.

Lasi vēl