Stradiņa slimnīcā veikta unikāla sirds operācija

Komentāri

Stradiņa slimnīcā veikta unikāla sirds operācija, kuras plānošanā pirmo reizi Latvijā un Baltijā izmantots unikāls 3D izdrukāts sirds modelis.

Līdz šim 3D druka plaši izmantota zobārstniecībā un traumatoloģijā, bet kardioķirurģijā šis ir bijis pirmais mēģinājums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pacients bijis smagā stāvoklī un viņam arī konstatēta reta sirds kambaru pataloģija – caurums starpsienā, ko vajadzēja slēgt. Pasaules pieredze rāda, ka katra otrā operācija šādas diagnozes gadījumā tomēr ir neefektīva un ar letālu iznākumu.

3D modelis palīdzējis operāciju izpildīt veiksmīgi, pacienta stāvoklis ir uzlabojies un viņš vairs neuzturas reanimācijā.

Lai sirds modeli izdrukātu, izmantota specifiska tehnoloģija, kas smidzina smalkus materiāla pilienus uz platformas, kas tiek sacietināta ar ultravioleto gaismu.

Stradiņa slimnīca arī turpmāk sarežģītās operācijās plāno izmantot 3D printēšanas tehnoloģijas.

Foto

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl