Stradiņa slimnīcā veikta unikāla sirds operācija

Komentāri

Stradiņa slimnīcā veikta unikāla sirds operācija, kuras plānošanā pirmo reizi Latvijā un Baltijā izmantots unikāls 3D izdrukāts sirds modelis.

Līdz šim 3D druka plaši izmantota zobārstniecībā un traumatoloģijā, bet kardioķirurģijā šis ir bijis pirmais mēģinājums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pacients bijis smagā stāvoklī un viņam arī konstatēta reta sirds kambaru pataloģija – caurums starpsienā, ko vajadzēja slēgt. Pasaules pieredze rāda, ka katra otrā operācija šādas diagnozes gadījumā tomēr ir neefektīva un ar letālu iznākumu.

3D modelis palīdzējis operāciju izpildīt veiksmīgi, pacienta stāvoklis ir uzlabojies un viņš vairs neuzturas reanimācijā.

Lai sirds modeli izdrukātu, izmantota specifiska tehnoloģija, kas smidzina smalkus materiāla pilienus uz platformas, kas tiek sacietināta ar ultravioleto gaismu.

Stradiņa slimnīca arī turpmāk sarežģītās operācijās plāno izmantot 3D printēšanas tehnoloģijas.

Foto

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl