Stoltenbergs: NATO stāv plecu pie pleca ar Latviju

Komentāri
Stoltenbergs: NATO stāv plecu pie pleca ar Latviju
LETA

Latvija šodien bija, iespējams, drošākā vieta visā Eiropas Savienībā. Tas – lielās apsardzes un daudzo aizsardzības politikas veidotāju klātbūtnes dēļ. Prezidentūras ietvaros pie mums norisinājās neformāla Eiropas Savienība aizsardzības ministru tikšanās, uz ko aicināts bija arī NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Zaļie cilvēciņi pie Eiropas robežām, propaganda un kiberuzbrukumi – tāds ir fons, kādā šobrīd strādā aizsardzības politikas veidotāji gan Eiropas Savienībā, gan NATO.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ukrainas konflikts parādīja, ka uzbrukums var notikt gluži kā maskarāde – slēpjot gan karavīru identitāti, gan ieroču piegādes un patiesos kara scenārija autorus.

Šādā gaisotnē Latvija izpildījusi vēl vienu no daudzajiem prezidējošās valsts pienākumiem – uz neformālu tikšanos pulcējusi visu 28u Eiropas Savienības valstu aizsardzības ministrus, lai brīvākā gaisotnē apspriestu sadarbības uzlabošanu.

Šī tikšanās uzskatāma par ģenerālmēģinājumu LV prezidentūras beigās gaidāmajai aizsardzības diskusijai. Taču prioritātes bez šaubām ir tās pašas – tā ir reģiona drošība laikmetā, kurā izpratne par karu ir pilnībā mainījusies.

Kopā ar namatēvu Raimondu Vējoni viesus šodien sagaidīja arī augstā pārstāve ārlietās Frederika Mogerīni, atvainojoties, ka jau tūliņ viņai jāsteidzas vizītē uz Vašingtonu. Šis ir saspringts laiks, un to viņa uzsvēra arī īsajā uzrunā medijiem.

Savu vienotību ar Eiropā notiekošo demonstrēja arī NATO ģenerālsekretārs, īsā laikā Latviju apmeklējot jau otro reizi. Pirms pievienoties ministriem, Stoltenbergs alianses gatavību stāvēt plecu pie pleca ar ikvienu sabiedroto apliecināja prezidentam, par ko valsts galva diplomātiski pateicās.

Tomēr laikā, kad tapa NATO līgums, ar draudiem drošībai saprata klaju uzbrukumu. Šā brīža situācijā tāds scenārijs ir vismazāk ticams. To apzinās arī alianses vadītājs, kurš atzīst, ka hibrīdkara loma pieaug.

Stoltenberga vārdi daļēji apliecina ekspertu bažas, ka stratēģija, kā aizstāvēties pret šo citādo – hibrīdkaru – aliansē vēl tikai top.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl