“Stiprināt NEPLP un atjaunot tās reputāciju”; mediju uzrauga padomē apstiprina žurnālistus Kalderausku un Eglīti

1 komentārs

Latvijas mediju vide tikusi pie jauniem uzraugiem un informatīvās telpas sargātājiem. Saeima Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu amatā ievēlējusi bijušos žurnālistus Ievu Kalderausku un Jāni Eglīti.

Līdz šodienai no piecām Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļu vietām bija aizpildītas vien trīs. Divas bija vakantas, tāpēc ka pagājušajā gadā tās pameta Gunta Līdaka un Dace Ķezbere. Medijus uzraugošajai padomei nav tie labākie laiki, un pār to gāzusies kritika gan saistībā ar sabiedrisko mediju pārvaldi, gan reputāciju un darbu kopumā.

Uz vakantajām vietām NEPL padomē pretendēja vairāk nekā 10 kandidātu, atbildīgā Saeimas komisija apstiprināšanai izvirzīja žurnālistus Ievu Kalderausku un Jāni Eglīti, kuri ceturtdien bija ieradušies parlamentā uz ievēlēšanas balsojumu.

Vairāki Saeimas deputāti vēlēja pretendentiem atjaunot NEPL padomes reputāciju un veiksmīgāk apkarot Kremļa propagandu. Opozīcijā esošā “Saskaņa” gan pēla kandidātu atlasi, uzsverot, ka šī ir nu jau kārtējā koalīcijas vienošanās, pēc kuras no jaunajiem mediju uzraugiem tikšot prasīta viņu politiskā lojalitāte.

“Savā alkatībā pēc varas Juta Strīķe bruģē ceļu uz totalitāru sabiedrību, kolēģi, un jums, koalīcijas partneri, kuriem tik ļoti patīk runāt par rietumu vērtībām, jums jāpieņem lēmums, vai jūs bruģēsiet šo ceļu kopā ar jauno komunistisko… piedodiet, es pārteicos, Jauno konservatīvo partiju,” sēdē pauda parlamentārietis Vjačeslavs Dombrovskis (Saskaņa)

Saeimas Sabiedrisko lietu komisijas vadītājs atbildēja Dombrovskim, ka viņa paša partijas biedri komisijā balsoja par Kalderausku un iespēja atnākt uz sēdēm bijusi visiem.

“Vai jūs atnācāt? Nē. Jūs atnākat tagad uz tribīni, un, kad šiem kandidātiem, jums te, aiz muguras, sēžot, nav iespēja, balsstiesības šeit atnākt un pastāstīt kaut ko, jo viņiem bija iespēja to darīt komisijā, tagad jūs paužat pilnīgi pretēju viedokli. Tā nav godīgi darīt,” norādīja Artuss Kaimiņš.

Beigu beigās abus kandidātus pārliecinoši ievēlēja jaunajā amatā un sveica ar ziediem. Viņi stāstīja, ka primāri savā darbā vēlas stiprināt NEPLP un atjaunot tās reputāciju, palīdzēt vietējā satura ražotājiem un veicināt sadarbību gan ar politiķiem gan ar nozari. Abi arī atbalsta sabiedrisko mediju – Latvijas Televīzijas un Radio – apvienošanu.

“Es uzskatu, ka tas faktiski ir neizbēgami. Jautājums tikai, kad tas notiks. Pirms tam gan ir virkne priekšnosacījumu, kas ir jāizdara,” uzskata NEPLP loceklis Jānis Eglītis.

“No administratīvo izmaksu efektivitātes viedokļa sabiedrisko mediju apvienošana ir nepieciešama, taču jāsaglabā atsevišķas redakcijas un jāiestājas par redakcionālo neatkarību,” TV3 Ziņām norādīja Ieva Kalderauska.

Abi jaunie NEPLP locekļi stājušies amatā līdz ar parlamenta lēmumu. Uzreiz pēc Saeimas balsojuma jaunie mediju uzraugi ceturtdien taisnā ceļā devās uz Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi, lai iepazītu jaunos kolēģus un piedalītos pirmajā padomes sēdē.

1 komentārs