Šteinbuka par EK rekomendācijām: Tas ir Latvijas iedzīvotāju interesēs

Pievienot komentāru
Šteinbuka par EK rekomendācijām: Tas ir Latvijas iedzīvotāju interesēs
Foto: f64

“Tas ir drauga ieteikums, rekomendācijas skan ļoti birokrātiski, bet pēc satura tas ir par dzīves kvalitāti,” tā publiskotās Eiropas Komisijas (EK) rekomendācijas dalībvalstīm ilgtermiņa izaugsmei intervijā “900 sekundēm” komentēja EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka.

Ieteikumi sniegti veselības aprūpes uzlabošanai, nabadzības risku samazināšanai, izglītībai. “Tas ir Latvijas iedzīvotāju interesēs, lai tie ieteikumi tiktu īstenoti,” uzsvēra Šteinbuka.

Viens no galvenajiem uzdevumiem ir nodokļu sloga mazināšana zemo algu saņēmējiem. Dažādi norādījumi no EK puses ieteikti jau kopš 2012. gada.

Inna Šteinbuka
EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja

Valdība tieši 2017. gadā daļēji šo rekomendāciju ir izpildījusi. Vienīgi Eiropas Komisija joprojām uzskata, ka tas ir nepietiekami, jo tas nodokļu slogs uz zemo algu saņēmējiem ir viens no sliktākajiem Eiropā.

Pārmetumus par šiem ziņojumiem iepriekš izteicis gan premjerministrs Māris Kučinskis, gan šopavasar finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Inna Šteinbuka
EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja

Eiropas Komisija pieturas pie sava viedokļa, kurš jau tika izteikts. Tas nav nekas jauns. Un rekomendācijās mēs redzam tādus formulējumus, kuri, es pieļauju, īpaši neiepatiksies ministriem.

Šteinbuka vēl norādīja, ka kopš 2012. gada apmēram 85% rekomendāciju kaut kādā vērā tikušas ņemtas vērā, kas liecinot, ka valdība šos ieteikumus uztver nopietni.

Saruna ar Innu Šteinbuku