Komentāri

Apritējušas divas nedēļas kopš traģēdijas, kas notika otrdien, 24. martā, kad Vācijas lidsabiedrības Germanwings otrais pilots Andrēass Lubics apzināti izraisījis avāriju un lidmašīnai ietriecās kalnos, un gāja bojā visi pasažieri. Pēc informācijas plašsaziņas līdzekļos, pilotam bijusi smaga depresija. Bet – vai depresijas pacienti tiešām var radīt draudus apkārtējiem?

Jēdziens depresija ir pazīstams kopš pastāv jēdziens – klīniskā medicīna.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Pamazām sabiedrībā kļūst aizvien vairāk šo traucējumu. Ar depresiju dzīves laikā sastopas apmēram 10% vīriešu un 20% sieviešu,” norāda Latvijas Psihiatru asociācijas prezidents Elmārs Tērauds.

Depresija ir tad, kad cilvēks ilgstoši jūtas nomākts, iztukšots, nav ēstgribas, moka bezmiegs un trauksme. Bieži vien sūdzas par fiziskām, piemēram, vēdera sāpēm. Ja šādas sajūtas nepazūd pēc divām nedēļām, nepieciešama īpaša ārstēšana.

”Otra visizplatītākā ir depresija nevis kā slimība, bet kā pavadošs sindroms vai simptomu grupa,” norāda speciālists.

Depresijas simptomi var izpausties pēc pārdzīvojumiem, kas saistīti ar sadzīvi, piemēram, ja cilvēks ir atbrīvots no darba. Prakse liecina, ka depresija var rasties pēc problēmsituācijām ģimenē.

Lai atbrīvotos no depresijas, ļoti svarīga ir pilnvērtīga atpūta, ģimenes un draugu atbalsts, kā arī psihoterapeita konsultācija.

”Mūsu steidzīgais laikmets, lielās prasības pret cilvēku, darba vide, atpūtas trūkums, izdegšana darbavietās ir faktori, kas depresijas biežumu palielina,” norāda speciālists.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl