Steidzami virza likumprojektu, kas ietekmēs Latvijas mediju uzraudzību

Komentāri

Mediju uzrauga amata tīkotājiem turpmāk vajadzēs pielaidi valsts noslēpumam un kandidātu atbilstību pielaides saņemšanai vērtēs Satversmes aizsardzības birojs, – šādu ierosinājumu konceptuāli atbalstīja Saeimas deputātu vairākums.

Lai izvērtētu apdraudējumu jābūt pielaidei

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes vadītāja Aija Dulevska norāda, ka padomes darba kārtībā pēdējā laikā figurē ne tikai ar mediju politiku saistīti jautājumi, bet arī tādi, kuri skar valsts nacionālo drošību. Tāpēc viņa uzskata, ka pielaidei valsts noslēpumam ir jābūt visiem padomes locekļiem. Tā domā arī Saeimas valdošās koalīcijas deputāti.

”Šī pielaide viņiem ir vajadzīga, lai varētu izvērtēt apdraudējumu, izvērtēt situāciju Latgalē. Lai to izvērtētu, viņiem ir jālasa drošības iestāžu ziņojumi un šie ziņojumi ir konfidenciāli,” Saeimas sēdē uzsvēra bijušais žurnālists, tagad deputāts Kārlis Seržants (ZZS).

Nacionālās apvienības deputāts Ritvars Jansons piebilda, ka NEPLP funkcijās ietilpst apraižu un frekvenču izmantošanas atļauju izsniegšana.

”Mediju uzraugam ir jārūpējas lai šajos brīvajos virszemes kanālos, ko mēs līdz 2020. gadam ieviesīsim, lai nodrošinātu Latgalē normālu apraidi, neparādītos Latvijai naidīgas raidstacijas,” piebilda Jansons.

Opozīciju izbrīna steiga

Tomēr lielākā daļa opozīcijas Saeimas sēdē skaļi pauda neizpratni par iecerētiem labojumiem Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā.

”Noteikt par obligātu prasību par pielaidi valsts noslēpumam lielā mērā rada neskaidrības attiecībā uz padomes turpmāko darbību, kā arī lielā mierā parāda, cik lielā steigā tiek nostiprinātas prasības faktiski uz policejiskas valsts pastāvēšanu Latvijā,” norādīja deputāts no saskaņas frakcijas Andrejs Elksniņš.

Rezultātā Saeimas deputātu vairākums konceptuāli atbalstīja ieceri, ka turpmāk par mediju uzraugu drīkstēs kļūt persona, kam Satversmes aizsardzības birojs piešķīris pielaidi valsts noslēpumam. Likumprojektam noteikts steidzamības statuss.

Foto

Lasi vēl