1 komentārs

Pēdējo gadu laikā gandrīz visas Rīgas centra autostāvvietas modernizētas un aprīkotas ar mūsdienīgiem maksas automātiem. Dažos norēķināties var pat ar kredītkartēm. Pie Centrāltirgus maksāšanas kārtība palikusi kā deviņdesmitajos. Stāvvietu uzrauga vīri zaļās vestēs, iekasē 1,50 pa stundu. Tāda pati sistēma valda Antenas ielā pie Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD).

Daļa Antenas ielas aprīkota ar Rīgas satiksmes automātiem, bet daļu uzrauga kungi zaļās vestēs, jo zeme, ieskaitot ielu, pieder privātīpašniekiem.

1976. gadā vietā, kur atradās pļava, izbūvēja Antenas ielu. Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas zemes izdalīja agrākajiem saimniekiem un viņu mantiniekiem.

1998. gadā ar tiesas spriedumu par īpašnieku kļuva Irēna Milda Zvejniece. Pēc pieciem gadiem zemi no kundzes par nieka 3592 latiem nopirka alkohola vairumtirdzniecības firma SIA ”L.I.O.N. & KO”.

2006. gadā jau par 120 000 latu to pārpirka zemes pašreizējais īpašnieks – SIA IVP. Tajā darbojas tie paši SIA ”L.I.O.N. & KO” akcionāri. Pašlaik dzīvoklī Zolitūdē reģistrētajā firmā palicis tikai viens īpašnieks – miljonāru sarakstos atrodamais Vasilijs Astašenkovs.

Saimniekošana autostāvlaukumā nodota citai firmai – SIA AVL COMPANY, kas reģistrēta kādā dzīvoklī Aglonas ielā. Dzīvokļa saimnieks esot firmas īpašnieces radinieks, kas tikai izlīdzējis ar savu adreses izmantošanu.

CSDD piedāvājusi firmai zemi atpirkt. Tomēr prasītā cena bijusi divreiz augstāka, kā to novērtējis vērtētājs. Direkcija nolēmusi ar privāto zemes īpašnieku vairs nestrīdēties, bet būvēt jaunu daudzstāvu stāvvietu.

CSDD pārstāve Ieva Bērziņa

Protams, ka mēs neesam apmierināti ar to, kas notiek, un esam darījuši arī visu, lai tās darbības ierobežotu iespēju robežās, jo sākotnēji, kad viņi sāka saimniekot šajās zaļajās vestītēs, viņiem tie privātīpašnieku gājieni bija dažnedažādi. Ne tik vien čeku nedošana, bet arī mašīnu apskādēšana.

Viens no Rīgas domes opozīcijas deputātiem Andris Lācis jau vairākus gadus pēta stāvlaukumu biznesu Rīgā. Viņaprāt, vīrus zaļajās vestēs var izskaust, ieviešot vienotu kartību, kā stāvlaukumos Rīgā iekasēt samaksu no klientiem. Līdz šim to neesot izdevies izdarīt.

 Nacionālās apvienības Rīgas domes deputātu frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Andris Lācis

Rīgai nav bijusi vēlme sakārtot šo jautājumu, tas ir viennozīmīgi.  Sakārtošanas tēma ir elementāra. Saistošie noteikumi par naudas iekasēšanas principiem – kādā veidā tas tiek darīts, kurās vietās tas tiek darīts, kāpēc tas tiek darīts. Un uz priekšu. Saistošie noteikumi ir visiem saistoši. Bet varbūt tas nenotiek tāpēc, ka kādam ir ļoti dziļa interese, ka jau no 90. gadiem tur tāds stabils bizness un ir kādas sviras, ar kurā uzspiež, lai tas jautājums netiek sakārtots. Šobrīd pie varas ir Saskaņas centrs, kas ir lielā stabilā vairākumā un blakus ir viņu Saskaņas centra birojs, es ceru, ka arī šai vietai Rīgas pilsēta kādreiz pieķersies.

Rīgas mērs TV3 solīja, ka pēc šā gada decembra, kad beigsies Centrāltirgus slēgtais līgums par ielu izmantošanu ar šo īpaši ieredzēto privātfirmu, tirgus stāvvietas nodos Rīgas Satiksmei un tur uzstādīs maksas automātus. Tiesa gan šis uzņēmums tirgus teritorijā spējis noturēties jau kopš deviņdesmitajiem un to šo gadu laikā tā arī nav skārušas nekādas Rīgas domes solītās izmaiņas.

 

TOP komentāri

  • Ieva Ieva
    0 0 0

    Ieva Ieva

    mani tā kārtība pilnība apmierina pie CSDD,ir šlagbaums,iebrauc,paņem čeku,brauc ārā samaksā. Centaltirgus kārtība man ribjās,tur reti braucu aiz to,ka tur sanāk ļoti dārgi,ja agrāk varēja iemest pie Daugavmalas pāris santikus,ieskriet nopirkt zivis un projām,tad tagad man jāšķirās no 1,5€ lai ēd paši,iztikšu,tas ir ļoti dārgi!!!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl