Statusu saņēmušajiem bēgļiem Latvijā visgrūtāk ir atrast dzīvokli un darbavietu

1 komentārs

Vislielākās problēmas patvēruma meklētājiem Latvijā pēc bēgļa statusa iegūšanas sagādā mājvietas atrašana, jo dzīvokļu izīrētāji pret bēgļiem nav pretimnākoši.

Robels no Eritrejas, kurš uz Latviju tika pārvietots februārī, nu jau mēnesi arī strādā – par tulku ļoti retajā tigriniešu valodā patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Mucenieki. Kā integrācijas semināra dalībniekiem norādīja vīrietis, daudz grūtāk gājis ar mājokļa atrašanu, jo daudzi izīrētāji atteikuši, uzzinot, ka viņš ir bēglis. Tagad gan dzīvesvieta atrasta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Robels

Tas, ko mēs šeit esam saņēmuši, ir pilnīgi pietiekoši.  Jo tas, kas mums bija vajadzīgs ir brīvība, un tā šeit ir. Man ir darbs un mana sieva mācās latviešu valodu. Uzlabojumi varētu būt dzīvokļu atrašanas jomā, ar to bija problēmas.

Robels plāno studēt socioloģiju, bet viņa sieva turpina apgūt latviešu valodu. Tieši valsts valodas zināšanas uzsver kā primārās, lai bēgļi spētu iekļauties sabiedrībā. Pašvaldību savienības vadītājs mudināja arī mācīties no jau pieļautajām kļūdām integrācijas politikā.

Ekonomikas un pašvaldību lietu ministrijām uzdots apzināt maz cenu dzīvojamās platības, lai realitātē risinātu dzīvokļu pieejamības jautājumu Latvijā esošajiem bēgļiem.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl