Komentāri

Preiļu leļļu meistares Vladlenas unikālie mākslas darbi tagad apskatāmi arī Rīgā. Starptautiski atzītās mākslinieces veidotās kustībā sastingušās lelles apbur ikvienu, tās ir gluži kā dzīvas, jo māksliniece lielu uzmanību velta katrai detaļai.

Apmeklētāji nespēj vien brīnīties, kur Vladlena smeļas iedvesmu, lai ko tik skaistu izveidotu. Skolēnu grupas, sastopot pašu mākslinieci, tūdaļ izmanto iespēju viņu iztaujāt.

Vladlena, kurai kopš bērnības paticies zīmēt un darboties ar rokdarbiem, leļļu meistarošanai pievērsās vien pirms astoņiem gadiem, kad kāds palūdzis salabot salauztu lelli. Būdama māksliniece dekoratore viņa neatteica.

Jaunā nodarbe Vladlenu tik ļoti aizrāvusi, ka sieviete nav spējusi mitēties.

Sākumā lelles bijušas vien 30 centimetrus augstas, tagad jau bērna augumā – pāri par metru.

Apmeklētājiem nereti grūti noticēt, ka redzētais ir viena mākslinieka roku darbs, jo Vladlena parāda gan tēlnieka, gan šuvējas, gan grima mākslinieces un pat apavu meistara prasmes. Viņai mīļākās tieši tās lelles, kurām daudz visādu sīkumu. Tieši detaļu meistarošana Vladlenu aizrauj.

Vladlena lelles pārdod vien ļoti retos gadījumos – privātkolekcijām, galerijām, muzejiem. Māksliniece atzīst – viņai no tām grūti šķirties, jo Vladlena tās ļoti mīl.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl