Komentāri

Preiļu leļļu meistares Vladlenas unikālie mākslas darbi tagad apskatāmi arī Rīgā. Starptautiski atzītās mākslinieces veidotās kustībā sastingušās lelles apbur ikvienu, tās ir gluži kā dzīvas, jo māksliniece lielu uzmanību velta katrai detaļai.

Apmeklētāji nespēj vien brīnīties, kur Vladlena smeļas iedvesmu, lai ko tik skaistu izveidotu. Skolēnu grupas, sastopot pašu mākslinieci, tūdaļ izmanto iespēju viņu iztaujāt.

Vladlena, kurai kopš bērnības paticies zīmēt un darboties ar rokdarbiem, leļļu meistarošanai pievērsās vien pirms astoņiem gadiem, kad kāds palūdzis salabot salauztu lelli. Būdama māksliniece dekoratore viņa neatteica.

Jaunā nodarbe Vladlenu tik ļoti aizrāvusi, ka sieviete nav spējusi mitēties.

Sākumā lelles bijušas vien 30 centimetrus augstas, tagad jau bērna augumā – pāri par metru.

Apmeklētājiem nereti grūti noticēt, ka redzētais ir viena mākslinieka roku darbs, jo Vladlena parāda gan tēlnieka, gan šuvējas, gan grima mākslinieces un pat apavu meistara prasmes. Viņai mīļākās tieši tās lelles, kurām daudz visādu sīkumu. Tieši detaļu meistarošana Vladlenu aizrauj.

Vladlena lelles pārdod vien ļoti retos gadījumos – privātkolekcijām, galerijām, muzejiem. Māksliniece atzīst – viņai no tām grūti šķirties, jo Vladlena tās ļoti mīl.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl