Starp plakātiem un karogu aleju – ļaudis Rīgā dodas latviešu leģionāru piemiņas gājienā

0 Komentāru
Starp plakātiem un karogu aleju – ļaudis Rīgā dodas latviešu leģionāru piemiņas gājienā
Foto: LETA

Piektdien, 16. martā, Rīgas centrā notika latviešu leģionāru piemiņas gājiens, kas arī šoreiz izmantots provokācijām un Krievijā pasniegts kā pierādījums nacisma atdzimšanai Latvijā.

Arī šogad prokrieviskie aktīvisti gājiena dalībniekus sagaidīja ar izritinātiem plakātiem, tomēr kopumā pasākums aizvadīts mierīgi.

Kopumā šogad leģionāru piemiņas dienas pasākumi Rīgā pulcēja mazāk cilvēku nekā citus gadus. Tomēr, spītējot aukstumam, daudzi bija atnākuši, lai pieminētu savus tēvus, cīņubiedrus vai vienkārši atdotu godu latviešu karavīriem.

Ivars
leģionāra dēls

Savi kritušie varoņi jāpiemin. Es, piemēram, konkrēti savu tēvu pieminu. Viņš karoja leģionā.

Gājienā uz Brīvības pieminekli devās gan jauniešie, gan cilvēki gados. Kā jau tas ierasts, gājienā piedalījās arī vairāki Nacionālās apvienības politiķi.

Gājienu pavadīja nelielas provokācijas, atsevišķi cilvēki Krievu Savienības līderes Tatjanas Ždanokas vadībā turēja plakātus par nacisma glorificēšanu.

Kādu nesavaldīgu vīrieti no ārvalstīm likumsargiem nācās aizturēt. Lai arī bez tradicionālajām, ne pārāk laipnām vārdu apmaiņām starp dažādi domājošajiem pasākumā neiztika, gājiens aizvadīts salīdzinoši mierīgi.

Gājiena dalībniekiem ierodoties laukumā pie Brīvības pieminekļa, viņus sagaidīja karogu aleja. Pēc ziedu nolikšanas pieminekļa pakājē, dalībnieki vienojās kopīgās patriotiskās dziesmās.

Kopumā šogad Leģionāru piemiņas gājiens aizvadīts bez starpgadījumiem.

0 Komentāru