Komentāri
Starp Liepāju un Zviedriju sācis kursēt prāmis Stena Flavia
FOTO: LETA

Šodien saskaņā ar grafiku pirmo reizi Liepājas ostā ienāca kompānijas SIA Stena Line prāmis Stena Flavia, kas Liepāju turpmāk savienos ar Zviedrijas pilsētu Nīneshamnu.

Pirms prāmja ienākšanas sarīkotajā preses konferencē SIA Stena Line komercdirektora pienākumu izpildītājs Oskars Osis stāstīja, ka Stena Flavia, kurš kopš 2010. gada kursē starp Ventspili un Vācijas pilsētu Travemindi, maršrutā Liepāja-Nīneshamna aizstāj prāmi URD, kas turpmāk kursēs maršrutā Liepāja-Traveminde.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tādējādi maršrutus no Latvijas uz Nīneshamnu turpmāk apkalpos Stena Flavia un Scottish Viking.

“Šis gads Stena Line maršrutos starp Latviju un Zviedriju sācies pozitīvi, apkalpojot arvien pieaugošu kravu pārvadājumu apjomu. Lai gan pieprasījums ir pieaugošs, šiem maršrutiem plānojam pārvadāto apjomu stabilizēšanos un nostiprināšanos,” norādīja Osis.

Tāpat viņš prognozēja, – ņemot vērā, ka turpmāk starp Liepāju un Nīneshamnu kursēs lielākas kapacitātes prāmis ar kravu tirgum pielāgotāku grafiku, kravu apjoms šogad, salīdzinot ar pagājušo gadu, pieaugs par 15-20%.

Savukārt Liepājas SEZ Terrabalt valdes loceklis Āris Ozoliņš norādīja, ka uzņēmums regulāri investē aprīkojumā, lai varētu kvalitatīvi apkalpot prāmjus. Pēc Ozoliņa teiktā, šim mērķim tiek investēts ap 100 000 eiro gadā.

Stena Flavia būvēts 2008.gadā, un tā ietilpība ir 2300 kravu līnijmetri, 200 pasažieru auto un 830 pasažieru vietas.

Statistika liecina, ka 2014.gadā maršrutos, kas savieno Latviju un Zviedriju, apkalpotas 50 343 kravas vienības un 67 000 pasažieru.

Stena Line ir viens no lielākajiem prāmju operatoriem pasaulē ar kopumā 22 maršrutiem Baltijas jūrā, Ziemeļjūrā un Īrijas jūrā, un flotē ir 39 prāmji. No Latvijas Stena Line prāmji kursē no Ventspils uz Travemindi (Vācija) un Nīneshamnu (Zviedrija) un no Liepājas uz Travemindi (Vācija) un Nīneshamnu (Zviedrija).

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl