Starp 13. Saeimas kandidātiem ir četras personas, kuras varētu būt sadarbojušās ar “čeku”

1 komentārs
Starp 13. Saeimas kandidātiem ir četras personas, kuras varētu būt sadarbojušās ar “čeku”
Foto: Ģirts Ozoliņš, f64

Starp 13. Saeimas kandidātiem ir arī četri cilvēki, par kuriem atbildīgie dienesti paziņojuši, ka viņi varētu būt sadarbojušies ar kādreizējo Valsts drošības komiteju jeb “čeku”.

Tie ir Artūrs Malta no partijas “Par Alternatīvu”, Romualds Maculevičs no partijas “No sirds Latvijai”, Juris Strušels no apvienības SKG un Arvīds Ulme, kurš pārstāv Zaļo un zemnieku savienību. Maculeviča viedoklis par šo faktu nav zināms, bet visi pārējie sadarbību ar “čeku” noliedz.

Piemēram, Ulme jau reiz bijis Saeimas deputāts. Viņš atmodas laikā dibināja Vides aizsardzības klubu un organizēja dažādus masu pasākumus, un saistībā ar tiem ticis izsaukts uz “čeku”.

“Vajadzētu sākt ar to, ka aģentūra ir izvesta. Īstie aģenti ir izvesti, un viņi joprojām “stučī”. Joprojām viņi strādā visur. Ar to vajadzētu sākt. Tas ir ļoti skumji, varbūt teiktu pat traģiski,” pauž Ulme. Viņš uzskata, ka liela daļa cilvēku, kuru vārdi patlaban atrodami “čekas” maisos, ir tie, kuri faktiski cīnījās par brīvu Latviju un tāpēc bija VDK uzmanības lokā.

Jāpiebilst, ka cilvēkiem, kuri sadarbojušies ar VDK, balotēties vēlēšanās nav liegts. Taču informācija par iespējamo sadarbības faktu jāsniedz Centrālajai vēlēšanu komisijai. Neviens no četriem to neizdarīja.

1 komentārs