Stalta stāja, nopucēti zābaki – Godasardzes karavīri pie Brīvības pieminekļa svin 25 gadus

Pievienot komentāru

Rīgā pie Brīvības pieminekļa šodien notika Godasardzes rotas 25. gadadienai veltīts svinīgais pasākums. Tajā piedalījās Apvienotā štāba priekšnieks Ivo Mogiļnijs un Štāba bataljona komandieris Egils Kupčs.

Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja vērot Godasardzes rotas parādes maršu, kā arī iedzīvotājiem bija unikāla iespēja nofotografēties ar godasardzes karavīriem.

Foto

Godasardze pie Brīvības pieminekļa no 1935. gada novembra līdz 1940. gada jūnijam bija viens no Latvijas valstiskuma simboliem. 1992.gada 20.aprīlī toreizējais Aizsardzības ministrs Tālavs Jundzis izdeva pavēli par Godasardzes rotas izveidošanu 1992. gada 1. maijā un godasardzes atjaunošanu pie Brīvības pieminekļa. Pirmie godasardzes rotas karavīri savos posteņos pie Brīvības pieminekļa nostājās 1992. gada 11. novembrī.

Godasardzes rota nodrošina godasardzi pie Brīvības pieminekļa un Valsts prezidenta pils, kā arī reprezentē Nacionālos bruņotos spēkus un piedalās dažādās militārajās ceremonijās.
Godasardzi pie Brīvības pieminekļa norīko katru dienu no plkst. 10.00 līdz 16.00. Godasardzes maiņa notiek ik pēc stundas.