Stādu un puķu dziesmu svētki – cilvēku tūkstoši pulcējas stādu parādē Siguldā!

Komentāri

Spriežot pēc cilvēku tūkstošiem, kas sestdien, 30. aprīlī, pulcējās Siguldas Svētku laukumā, tur notiek nevis vienkārši Latvijas stādu parāde, bet gan īsti stādu un puķu dziesmu svētki! Ikgadējā pavasara stādu parāde iezīmē dārzkopības sezonas sākumu. 

Cilvēku jūra dienas garumā

Cilvēku jūra uz Svētku laukumu Siguldā straumēm plūda jau kopš deviņiem rītā. Pavasara stādu parāde tiek rīkota jau 13. reizi un tās popularitāte tikai aug. Parādē drīkst piedalīties tikai stādu audzētāji no Latvijas un šogad to ir rekord daudz – 300. Sabraukušie dārza mīļotāji tiek priecēti gan ar vasaras puķēm, gan ziemcietēm, tāpat arī dekoratīvajiem meža stādiem, augļu kokiem un ogulājiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaidrīte, atbraukusi no Mālpils:
Pārsvarā rozes nopirkām, esam krituši uz rozēm šoreiz! Seši stādi jau iegādāti. Dārzā pašlaik mums diemžēl ir tikai viena roze, liela un veca jau. Domājam, vajag kaut ko jaunu klāt šogad.

Ināra, atbraukusi no Rīgas:
Rozes, rododendrus un vēl nokarenās puķes balkonam nopirkām. Braucam katru gadu uz stādu parādi, pagājušajā gadā nopirkām vīnogas un ābelītes.

Daba tikko modusies

Kā stāsta Latvijas Stādu parādes direktore Sabīna Alta, cilvēki ir noilgojušies pēc dārza darbiem, bet daba šogad modusies vēlāk.

Ņemot vērā vēlo pavasari, ziedošo augu ir mazāk. Tiem, kuri salika siltumnīcā un paspēja izplaucēt, ir ko tirgot, bet kopumā viss vēl ir tādā zemajā startā. Pircēji gan var nebaidīties, ka kaut kas varbūt vēl nav tajā īstajā zaļumā vai krāšņumā, tas viss vēl būs.

Ik gadu audzētāji cenšas dārzkopjus pārsteigt ne vien ar pārbaudītām vērtībām, bet arī ar jaunumiem. Tirgotāji novērojuši, ka cilvēku interese pašiem iekopt savus dārziņus, gadiem ejot, nav noplakusi, gluži otrādi – cilvēki gatavi tam veltīt arvien vairāk laika un līdzekļus.

Liela interese arī ārzemniekiem

Uz parādi sabraukuši cilvēki ne tikai no tuvākām un tālākām Latvijas pilsētām, to apmeklē arī vācieši, somi un igauņi. Lielākoties cilvēki ”nešauj uz dullo”, bet jau iepriekš pārdomājuši, ko parādē iegādāsies un kas iederēsies dārzā. Pērn stādu parādi divās dienās apmeklējuši ap 50 tūkstošiem interesantu, organizatori lēš, ka šogad rekordi tiks lauzti. Dārzkopji neko vēl nav nokavējuši, jo stādu parāde turpināsies arī rīt.

Foto:

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl