Stacijas pārbūves konkursā uzvarētāju vēl nepaziņo

0 Komentāru

Rīgas Centrālās stacijas pārbūves konkurss beidzies bez uzvarētājiem. No 15 iesniegtajiem metu projektiem neviens nav pilnībā atbildis prasībām. Taču nosaukti divi otrās vietas ieguvēji – Dānijas un Latvijas arhitektu biroji. Kādi ir abu komandu piedāvājumi?

Žūrijas darbs bijis spraigs. Visi komisijas locekļi atzīst, ka katrā iesniegtajā projektā saskatāmi gan plusi, gan mīnusi. Tādēļ arī viena konkrēta uzvarētāja nav. Abu otro vietu ieguvēju vīzijas par pilsētas centru bijušas krasi atšķirīgas, tādēļ nolemts dot iespēju pilnveidot savus projektus. Pastāv arī iespēja no katra darba ņemt labākās idejas un apvienot vienā risinājumā.

Dānijas arhitekti piedāvājuši spilgtu un iespaidīgu stacijas iekštelpu ar atpūtas jeb lobija zonu un ekstravagantu perona pārsegumu, taču nav pievērsuši uzmanību stacijas fasādes daļai. Tikmēr pašmāju arhitekti likuši akcentu tieši uz ēkas funkcionalitāti un centrālo ieejas daļu.

Konkursa žūrija pieļauj iespēju, ka tuvākajos mēnešos, kamēr tiks pārbaudīta abu arhitektu biroju kvalifikācija un notiks pārrunas par projektu pielāgošanu, varētu veidot jaunu koordinācijas padomi, kurā iesaistītos arī dzelzceļa, tirdzniecības centra “Origo”, Centrāltirgus, autoostas un citu iesaistīto pušu pārstāvji.

Foto

Pārliecinošu žūrijas atbalstu guva Spānijas arhitektu komandas piedāvājums pārveidot esošo Dzelzceļa tiltu par gājēju un velosipēdistu ceļu bez transporta kustības, savukārt vilcienu kustību turpmāk organizēt uz līdzās izbūvēta pilnīgi jauna tilta.

Pagaidām abi otrās vietas ieguvēji balvā par dalību konkursā un savām idejām saņems 45 tūkstošus eiro katrs. Savukārt projekta virzītāji ”Eiropas Dzelzceļa līnijas” sola, ka konkrētāka multimodālās stacijas un tuvējās apkārtnes vīzija būs skaidra aptuveni divu mēnešu laikā, savukārt būvniecības darbus paredzēts noslēgt 2022. gadā.

0 Komentāru