Komentāri

Tiesnešu darba samaksa nenodrošina tiesnešu finansiālo drošību, un Saeimai jāpārskata tiesnešu atalgojuma sistēma.

Tā nolēmusi Satversmes tiesa, kas šodien pasludināja spriedumu par tiesnešu atalgojumu. Tiesnešu atalgojuma sistēma, ko Satversmes tiesa atzinusi par antikonstitucionālu, nosaka arī pašu Satversmes tiesas tiesnešu atalgojumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele ceturtdien, 26. oktobrī, sacīja, ka tas neesot traucējis tiesai šajā lietā saglabāt objektivitāti. Nolemts, ka Satversmei neatbilst princips, kas piesaista tiesnešu atalgojumu valsts pārvaldes darbinieku darba samaksai.

Likumu bija apstrīdējusi Tieslietu padome, ņemot vērā, ka valsts pārvaldes darbinieki papildu atalgojumam saņem arī dažādas piemaksas un prēmijas, bet tiesnešiem nākas iztikt tikai ar mēnešalgu. Satversmes tiesa pieteicēju prasību atzina par pamatotu.

Sanita Osipova
Satversmes tiesas priekšsēdētājas vietniece

Kāpēc sabiedrība ir ieinteresēta labi atalgotā tiesnesī? Spriedumā tas ir pateikts juridiski un gari, ja es jums saku vienkāršotiem vārdiem – sabiedrība ir ieinteresēta, lai par tiesnesi strādāt atnāk kompetentākais, apzinīgākais, sociāli nodrošinātākais no savas paaudzes juristiem. Otrs – tas ir risks. Jums ir atnācis tas gudrais, kompetentais, bet, lai viņa alga neliktu apšaubīt, ka ar šādu algu nav korupcijas risks.

Satversmes tiesa arī norāda, ka likumdevējam ir jābūt pienākumam periodiski tiesnešu atalgojumu pārskatīt. Satversmei neatbilstošās normas Saeimai jāmaina līdz 2019. gada sākumam. Satversmes tiesas spriedumi nav pārsūdzami.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl