Komentāri

Tiesnešu darba samaksa nenodrošina tiesnešu finansiālo drošību, un Saeimai jāpārskata tiesnešu atalgojuma sistēma.

Tā nolēmusi Satversmes tiesa, kas šodien pasludināja spriedumu par tiesnešu atalgojumu. Tiesnešu atalgojuma sistēma, ko Satversmes tiesa atzinusi par antikonstitucionālu, nosaka arī pašu Satversmes tiesas tiesnešu atalgojumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele ceturtdien, 26. oktobrī, sacīja, ka tas neesot traucējis tiesai šajā lietā saglabāt objektivitāti. Nolemts, ka Satversmei neatbilst princips, kas piesaista tiesnešu atalgojumu valsts pārvaldes darbinieku darba samaksai.

Likumu bija apstrīdējusi Tieslietu padome, ņemot vērā, ka valsts pārvaldes darbinieki papildu atalgojumam saņem arī dažādas piemaksas un prēmijas, bet tiesnešiem nākas iztikt tikai ar mēnešalgu. Satversmes tiesa pieteicēju prasību atzina par pamatotu.

Sanita Osipova
Satversmes tiesas priekšsēdētājas vietniece

Kāpēc sabiedrība ir ieinteresēta labi atalgotā tiesnesī? Spriedumā tas ir pateikts juridiski un gari, ja es jums saku vienkāršotiem vārdiem – sabiedrība ir ieinteresēta, lai par tiesnesi strādāt atnāk kompetentākais, apzinīgākais, sociāli nodrošinātākais no savas paaudzes juristiem. Otrs – tas ir risks. Jums ir atnācis tas gudrais, kompetentais, bet, lai viņa alga neliktu apšaubīt, ka ar šādu algu nav korupcijas risks.

Satversmes tiesa arī norāda, ka likumdevējam ir jābūt pienākumam periodiski tiesnešu atalgojumu pārskatīt. Satversmei neatbilstošās normas Saeimai jāmaina līdz 2019. gada sākumam. Satversmes tiesas spriedumi nav pārsūdzami.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl