Sproģa iesaitīšanās politikā rada negatīvu rezonansi visu Latvijas baptistu virzienā, atzīst draudžu savienība

3 komentāri
Sproģa iesaitīšanās politikā rada negatīvu rezonansi visu Latvijas baptistu virzienā, atzīst draudžu savienība
Foto: f64

Ilggadējā Latvijas Baptistu baznīcas līdera Pētera Sproģa piesliešanās “Saskaņai” radījusi negatīvu rezonansi. Tā vērsta ne tikai viņa paša, bet arī visas Latvijas Baptistu draudžu savienības virzienā. Ar šādu paziņojumu pēc vairāku stundu garas apspriedes nākusi klajā Latvijas Baptistu draudžu savienība. Tā aicina Sproģa vārdu vairs nesaistīt ar savienības aktivitātēm. 

Sēdē piedalījās deviņi ietekmīgākie baptistu garīdznieki, un pēc trīs stundu spriešanas mājaslapā izvietots oficiāls paziņojums. Baptisti respektē Sproģa lēmumu iesaistīties politikā, taču akcentē, ka tas radījis negatīvu rezonansi pret baptistu kustību kā tādu. Negatīva draudžu un draudžu locekļu reakcija ir saprotama, jo Pēteris Sproģis bija Baptistu draudžu savienības vadītājs 12 gadus, atzīst draudžu savienība.

“Mūsu pārliecība – mūs vieno kaut kas cits. Tas ir evaņģēlijs, ko sludinām. Tur diemžēl izdarīt neko nevaram. Ir cilvēki, kas to grib izmantot kā bonusu, un ir cilvēki, kas redzēs, ka tas ir negatīvs. Neko izdarīt nevaram,” pauž LBDS bīskaps Kristaps Šterns.

Lai arī kā baptisti vēlētos norobežoties, Sproģa vārds jau salikts uz “Saskaņas” reklāmas plakātiem, kurus internetā publiskojis Nils Ušakovs. Sproģis ir pirmais sarakstā, un te skaidri uzsvērta viņa piederība baptistiem.

“Es domāju, – to pats Pēteris Sproģis nav vēlējies, es pieļauju, nezinu detaļas. Tas ir neizbēgami – viņš ir aizvien baptists, draudzes loceklis, tāpat kā vīrs un tēvs. Cilvēkiem viņš asociēsies ar konkrētu konfesiju. Jāsaprot, ka mums ir cilvēki no dažādām politiskām nostājām, un mēs visus tos cilvēkus cienām,” norāda Šterns.

Pirmais no baptistu autoritātēm Latvijā ar publisku paziņojumu par Sproģa lēmumu kandidēt uz Valsts prezidenta amatu no “Saskaņas” klajā nāca mācītājs Ilmārs Hiršs. Viņa mājaslapā publicēts garš raksts, kurā Sproģim uzdoti retoriski jautājumi: “Ceru, ka […] viņa lēmuma pamatā nav paša ambīcijas, vēlme veidot karjeru, par katru cenu tikt “pie siles”, finansiāli apsvērumi vai vēl kas cits. Varu tikai pateikt, ka es kā mācītājs, LBDS padomes loceklis un vienkāršs kristietis viņa lēmumu neatbalstu un no tā norobežojos.”

Hiršs interviju atteicās sniegt, aicinot visus jautājumus uzdot Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskapam Kristapam Šternam. Šterns atzina, ka Sproģa lēmums par iesaistīšanos politikā bija pārsteigums visiem.

Ar Sproģi baptistu autoritātēm nav izdevies sazināties, un uz telefona zvaniem viņš neatbild. Varbūt vēlas izvēdināt galvu – šāds minējums par pēkšņo pazušanu ir Sproģa ticības brāļiem, kas aizvien mēģina aprast ar domu, ka harizmātiskais, garīgais līderis izvēlējies politiķa gaitas.