Spriedīs par to, kā atšķirt bēgļus no teroristiem un pašlabuma meklētājiem

Komentāri

Uz kādu laiku Eiropā norimušas diskusijas par tā sauktajām bēgļu kvotām un to, cik katrai dalībvalstij patvēruma meklētāju būtu jāuzņem. Šonedēļ Eiropas iekšlietu ministri sāks spriest par mehānismiem, kas ļaus atšķirt bēgļus no teroristiem vai labākas dzīves meklētājiem.

Šajā procesā piedalīsies arī Latvija, kuras pozīciju šodien Saeimas Eiropas lietu komisijas deputātiem klāstīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nedēļas nogalē Briselē Eiropas iekšlietu ministri meklēs atbildi uz, iespējams, lielāko izaicinājumu imigrantu krīzē –  kā atšķirt kara bēgļus no pašlabuma meklētājiem vai pat teroristiem. Brisele piedāvā ieviest tā saukto drošo valstu sarakstu.

Projektā iekļautas: Albānija, Bosnija un Hercegovina, Maķedonija, Kosova, Melnkalne, Serbija un Turcija –  valstis, no kurām bēgt nav pamata, tāpēc šo valstu imigranti teju automātiski sūtāmi atpakaļ mājas.

Deputāti, kuriem šodien bija jāapstiprina Latvijas pozīcija jautājumā, mudināja Kozlovski sarakstu papildināt ar Irāku, no kurienes nedēļas nogalē Latvijā nelegāli ieradās 28 imigrantu grupa.

Izprašņājot Kozlovski, deputāti nonāca pie atziņas, ka bēgļu skaits, kuriem uz ilgāku laiku Latvija kļūtu par mājām, varētu būt būtiski mazāks. Tas gan ar nosacījumu, ja Latvijai tiks iedalīti ekonomiskie migranti.

Deputāti mudināja Kozlovski neaizmirst par Latvijas robežas drošību, jo situācija, kad to var nepamanīti šķērsot 28 cilvēku grupa, esot nenormāla.

Kozlovskis gan norādīja uz dienesta nepietiekamo kapacitāti, aicinot deputātus par robežsargiem neaizmirst, lemjot par papildfinansējuma piešķiršanu.

Video:

Lasi vēl