Komentāri

Ārkārtas situācijā šorīt izveidojās starptautiskajā lidosta Rīga. Kāds piezvanīja un pavēstīja par lidostā it kā ievietotu spridzekli. Sprādzienu draudu dēļ nekavējoties sākās pasažieru evakuācija,  atcēla visus izlidojošos reisus, bet ielidojušās lidmašīnas novirzīja uz tuvākajām lidostām. Pēc aptuveni divarpus stundām spridzekli tā arī neatrada un darbs lidostā pamazām atgriezās normālā režīmā.

Tikmēr neapmierinātie pasažieri asi kritizēja lidostas Rīga darbinieku rīcību un uzsvēra, ka lidosta šādām ārkārtas situācijām nav gatava.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdz pulksten 7 rītā lidosta Rīga vēl strādāja normālā režīmā, taču pēc viena telefona zvana situācija strauji mainījās. Zvanītājs brīdināja par lidostā it kā ievietotu spridzekli.

Drošības dienests nekavējoties uzsāka pasažieru un darbinieku evakuāciju, notikuma vietā ieradās policijas, ātrās palīdzības un glābšanas dienesta brigādes. Izbrīnītie pasažieri drūzmējās pie lidostas ieejas, daudzi izvēlējās gaidīt autobusos, daži gulšņāja zālītē. Kamēr policisti pārmeklēja lidostas teritoriju, pieauga pasažieru neapmierinātība.

Pēc divarpus stundu ilgiem meklējumiem, policisti spridzekli lidostā neatrada un kā pirmie ēkā varēja ieiet darbinieki. Pasažieri sāka spiesties aizvien tuvāk ieejas durvīm.

Iekļuvuši lidostas ēkā, pasažieri sastājās garās rindās, lai varētu reģistrēties lidojumam. Cilvēki pauda neapmierinātību par informācijas trūkumu. Daudzi sūdzējās, ka neviens nemāk pateikt, uz kurieni jāiet un cikos paredzēta izlidošana.

Lidostas pārstāvji aicināja cilvēkus būt saprotošiem, jo šāda ārkārtas situācija notikusi pirmo reizi. Draudu zvana dēļ kavējās 20 reisu izlidošana un dažu stundu dīkstāve ietekmējusi vairāku tūkstošu cilvēku ceļojumu plānus. To cik lieli zaudējumi lidostai nodarīti, vēl neesot aprēķināts.

Par spridzināšanas draudiem ir ierosināts kriminālprocess un policija meklē zvanītāju. Arī Drošības policija ir uzsākusi pārbaudi.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl