Spraigas diskusijas ētikas komisijas sēdē par Elksniņa izteikumiem; aizvainotā Āboltiņa pamet telpu

8 komentāri
Spraigas diskusijas ētikas komisijas sēdē par Elksniņa izteikumiem; aizvainotā Āboltiņa pamet telpu
Foto: LETA

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien vērtē Andreja Elksniņa debatēs teikto, ka dažu cilvēku “pielikšana pie sienas” veicinātu valsts pārvaldes uzlabošanu. Ētikas komisijas sēde noris visai nokaitētā gaisotnē.

Saeimas ētikas komisijas sēdē piedalās arī Andrejs Elksniņš. Deputāts aizstāvoties, cenšas novirzīt sarunu un apvaino Solvitu Ābotiņu, ka viņa jau nav tā, kura drīkstētu moralizēt par deputāta ētiku. Pēc šiem aizvainojumiem Āboltiņa telpu pameta. Viņa bija uzrakstījusi iesniegumu komisijai par Elksniņa izteikumiem. Āboltiņa uzskata, ka Elksniņa teiktais debatēs nepārprotami norāda uz nepieciešamību izrēķināties ar atsevišķiem cilvēkiem.

Deputāte Janīna Kursīte ir neizpratnē par Elksniņam raksturīgo jurista izvairīšanos no skaidras atbildes. Viņa pat norāda, ka šāda rīcība ir biedējoša. Savukārt deputāte Inga Bite aizstāv Elksniņu, ka tribīnē jārunā asi un ar skaļiem epitetiem, citādi pārējie nesadzird.

Ētikas komisija lemj, ka Elksniņš vainojams ētikas pārkāpumā. Viņam tiks izteikts mutvārdu brīdinājums.

Kā ziņots, Elksniņš debatēs par opozīcijas rosināto finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas demisiju kritizēja valdību un koalīcijas pārstāvjus, kas, viņaprāt, sēžot klusi un nedebatē, jo viņiem esot kauns. “Šādos brīžos man ir žēl, ka mēs, piemēram, neesam Ķīnā. Paņemtu profilakses pēc pāris nostādītu pie sienas, un mēs sāktu būvēt ceļus, sāktu būvēt rūpnīcas, un viss būtu pilnīgākā kārtībā. Mums būtu izaugsme,” turpināja deputāts.

8 komentāri