Spožais mākslinieku pāris Nelsons un Opolais saņem Triju Zvaigžņu ordeni

Komentāri

Pateicīgi, gandarīti, bet arī pārsteigti – šādi savas izjūtas par saņemto valsts augstāko apbalvojumu raksturo Latvijas spožākais klasiskās mūzikas pāris diriģents Andris Nelsons un operdziedātāja Kristīne Opolais.

Māksliniekiem Triju zvaigžņu orderis piešķirts, pateicoties par izcilo devumu Latvijas atpazīstamības veicināšanā. Opolais un Nelsons, ko ārzemju prese dēvē par klasiskās mūzikas ”superpāri”, jau vairākus gadus nepagurstoši plūc sajūsmas laurus uz lielāko opernamu skatuvēm.

Sadevušies roku rokā un manāmi satraukti – šādi Rīgas pils Baltajā zālē ieradās Latvijas klasiskās mūzikas lepnums – diriģents Andris Nelsons un operdziedātāja Kristīne Opolais. Pēc mirkļa prezidents abiem pasniedza valsts augstāko apbalvojumu  – Triju Zvaigžņu ordeni. Opolais iecelta par ordeņa komandieri, bet viņas vīrs par lielvirsnieku.

Mākslinieki pateicās saviem vecākiem, skolotājiem un kolēģiem par atbalstu un iespēju augt.

Foto

 

Nelsons gada sākumā ASV saņēma prestižo mūzikas ierakstu balvu Grammy par viņa vadībā ierakstītu Bostonas Simfoniskā orķestra atskaņojumu, bet Opolais spoži mirdzējusi Ņujorkas Metropolitēna operas un citu slavenu opernamu iestudējumos, un nupat aizvadījusi savu solokoncertu tūri Latvijā.

Tagad, kad abi var ar gandarījumu atskatīties uz paveikto, mūziķi neslēpj, ka ceļš uz panākumiem bijis tāds, kā skan ordeņa devīze – caur ērkšķiem uz zvaigznēm.

 

Ziņa, ka pārim piešķirts valsts augstākais apbalvojums gan pienākusi negaidīti. Opolais par to izlasījusi sociālajā tīklā Facebook un sākotnēji domājusi, ka tas ir joks. Bet tagad viņiem būšot vēl lielāks gods nest Latvijas vārdu pasaulē.

 Video

Lasi vēl