Sporta būvju nauda pedagogu algām? Izglītības ministres ierosinājums izpelnās lielu kritiku

16 komentāri
Sporta būvju nauda pedagogu algām? Izglītības ministres ierosinājums izpelnās lielu kritiku
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Viens no izskanējušajiem risinājumiem, kā tomēr varētu rast budžetā trūkstošos miljonus skolotāju algām, ir novirzīt šim mērķim sporta būvēm paredzēto naudu. Šis nozares ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) ierosinājums saņēmis pamatīgus iebildumus gan no Sporta organizācijām, gan pašvaldībām.

Savu rosinājumu atņemt finansējumu vairāku sporta centru būvniecībai izglītības un zinātnes ministre Šuplinska pamatojusi ar, viņasprāt, neskaidro finansējuma izlietojumu. Ministre ir pieminējusi topošos Ventspils, Valmieras, Alūksnes un Jēkabpils sporta centrus, kā arī Daugavas stadionu Rīgā. Minētajās pašvaldībās iedzīvotāju domas ir dažādas, taču absolūtais vairākums šādu soli neatbalsta. Arī Jēkabpilī.

“Varbūt skatīties uz tām būvēm, kuras vēl nav uzsāktas, kas notiks tālāk ar to jaunceltni? Protams, domājot par jaunatni, es uzskatu, ka tāda būve ir vajadzīga, tas būs pilsētai ieguvums un arī jaunas darba vietas,” pauž Jēkabpils iedzīvotāja Evita.

“Mēs ar vīru runājām, ka faktiski varētu skolotājiem labāk to naudiņu nekā sporta halles celt, mums tāda doma, katrā skolā taču ir sporta zāles, arī stadions ir,” norāda Jēkabpils iedzīvotāja Irēna.

Šobrīd Jēkabpils sporta centra būvlaukumā aktīvi rosās celtnieki. Ir ielikti pamati, un pēc gada šajā vietā jēkabpilieši varēt sportot.

Jēkabpils sporta skolā ir 600 audzēkņu, treniņi un nodarbības notiek pārslogotās skolu sporta zālēs un stadionos, 100 km rādiusā ap Jēkabpili nav neviena hokeja laukuma – šādā situācijā jauns sporta centrs pilsētai ir ļoti nepieciešams, uzsver pilsētas sporta dzīves virzītāji.

“Tagad liksim krustu sporta būvēm, kas tā par ieceri, vienu problēmu risināt caur otru problēmu. Ne jau tā, ka mēs no rīta pamodāmies un izdomājām, ka šāda halle te būtu vajadzīga – ir aprēķini, ka tas viss vēl neatrisina noslogotības jautājumu,” saka Jēkabpils sporta skolas direktors Edgars Lamba.

Absolūti nekompetenti un absurdi – tā par ministres ieceri palielināt pedagogu algas, atņemot finansējumu sporta centram, izsakās Jēkabpils mērs.

“Mēs uzskatām, ka tā ir mūsu iedzīvotāju pazemošana, pateikt, ka mums šeit kaut kas nav vajadzīgs vai mēs varam iztikt bez šādām sporta būvēm vai bez iespējām sevi fiziski pilnveidot,” uzskata Jēkabpils domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis (LZP).

Ragainis norāda, ka sporta būves izmaksas ir 13 miljoni eiro – valsts pašvaldībai piešķīrusi vien pusotru miljonu, un tagad draudot atņemt vēl to pašu. Turklāt halle darbosies gadiem, bet pedagogu atalgojums tiks palielināts šogad, un pēc tam atkal būs jāmeklē finansējums. “Valsts daļa par PVN nenosedz, tas nav korekti tā runāt,” saka Ragainis.

“Vai vispār ministres kundze zina, cik ir arēnu Latvijā? Mēs lepojamies, ka labi nostartējām Eiropā, ka sports nes Latvijas vārdu pasaulē, bet kur trenēties vieglatlētiem?” vaicā Lamba.

Jēkabpilieši ar apņēmības pilni sporta centru uzbūvēt neatkarīgi no tā, vai tiks piešķirts valsts līdzfinansējums vai ne. Jēkabpils mērs arī uzaicinājis izglītības un zinātnes ministri apmeklēt Jēkabpili un klātienē iepazīties ar situāciju pirms svarīgu lēmumu pieņemšanas.

16 komentāri