Spontānu nemieru izspēle, 10 000 dalībnieku – vērienīgās militārās mācības “Namejs 2018” noritēs visā Latvijā

4 komentāri
Spontānu nemieru izspēle, 10 000 dalībnieku – vērienīgās militārās mācības “Namejs 2018” noritēs visā Latvijā
Foto: Jānis Zvērs/TV3 Ziņas / Reuters

Drīzumā norisināsies Nacionālo bruņoto spēku militārās mācības ”Namejs 2018”, kurās piedalīsies 10 000 Latvijas un sabiedroto karavīri un zemessargi, rezerves karavīri, kā arī Iekšlietu ministrijas struktūru personāls.

Mācības notiks sešās lielākajās Latvijas pilsētās un dažādos reģionos. Pa ceļiem pārvietosies armijas tehnika, kā arī tiks iesaistīti jūras un gaisa spēki. Tiks izmantoti arī amerikāņu helikopteri. Būs arī skaļi pasākumi, par kuriem armija jau laikus atvainojas.

Mācībās trenēs aizsardzības spējas. Pēc scenārija divās vietās Latvijā sāksies spontāni nemieri, sākumā iesaistīsies policija, bet pēc tam armija. Viss noritēs aptuveni pēc Ukrainas notikumu scenārija. Būs lieli informatīvie plakāti par mācībām, lai iedzīvotāji nesatraucas. Jēkabpilī un Valmierā sāksies “nemieri”, kuros pretiniekus izspēlēs poļi un čehi. Novērotāji būs no Baltkrievijas.

Tāpat mācību laikā atbalstu sniegs uzņēmēji, iesaistoties mobilizācijas vingrinājumā, kā arī privāto zemju īpašnieki, kuri ir piekrituši iznomāt savus īpašumus mācību vajadzībām. Mācības notiks no 20. augusta līdz 2. septembrim visā Latvijas teritorijā.

4 komentāri